« Powrót do artykułu

Odmowa wydania inwestorowi pozwolenia na budowę może słono kosztować gminę

Czy wyrok warszawskiego sądu apelacyjnego zmusi samorządy do płacenia wysokich odszkodowań za nietrafione decyzje o warunkach zabudowy? Jeśli pójdą za nim kolejne, to nie jest to wykluczone.

Nieruchomości, budowa, działka

żródło: ShutterStock

W stanie faktycznym sprawy, która była rozpoznawana przez sąd apelacyjny, szkodą były właśnie utracone korzyści, a więc hipotetyczne zyski, które inwestor mógłby osiągnąć, gdyby inwestycja hotelowa została przez niego zrealizowana.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Wilus(2019-09-29 09:25) Zgłoś naruszenie 20

    W naszym przypadku wydawano decyzje z razacym naruszeniem prawa. Gmina mimo wiedzy sprzedala dzialki budowlane jako grunt i lake,starostwo wiedzac ze nieruchomosci maja spadkobiercow wydalo decyzje o zabudowaniu na obcym gruncie. Decyzje o oddaniu na skarb panstwa przez podstawionego spadkobierce zostaly uchylone lecz nie ma dalszego procedowania. Zlodzieje dalej uzytkuja to co nie jest ich. Zaden urzednik dzialajacy ponad prawem nie zostal ukarany. My natomiast na sady wydalismy swoje srodki finansowe. Jestemy spadkobiercami na postanowieniach i nic nie mamy. Gmina i starostwo Siemiatycze, Dzialkom zmieniono numery ewidencyjne.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!