« Powrót do artykułu

Za mało pieniędzy na zadania zlecone. Lokalne władze wojnę z rządem przenoszą do sądów

Kolejne miasta przygotowują pozew przeciwko państwu. Powód? Zlecanie im kolejnych zadań bez zapewnienia wystarczających środków.

Temida, sąd

żródło: ShutterStock

Nie występują przeciwko rządowi, a przeciw systemowi

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • germem(2019-07-16 12:38) Zgłoś naruszenie 34

    Koryta samorządowych urzędników są pełne. Wydaje się i marnotrawi pieniądze, żyje ponad stan... a teraz rączkę po państwowe. A wiecie "włodarze" ile mniej zarabiają od was urzędnicy państwowi i ile więcej mają pracy. Wstyd...Trzeba ustawowo ukrócić rozpasanie samorządów i uregulować odgórnie ich płace. To nie jest prywatny folwark.

    Odpowiedz
  • RABBI(2019-07-17 07:49) Zgłoś naruszenie 11

    Jeszcze raz powtórzę - Polska to piękny kraj - tylko ludzie k.............. . Jak można zlecać innemu dane zadanie -wyceniając go uprzednio i nie dając na niego pieniędzy lub sypiąc grosze. Tylko tak jest w Polsce. Uważam, że jeżeli samorząd realizuje zadanie zlecone - np. "SZKOŁY" - wycenia roczny koszt na 12 mln zł - a dostaje 3 mln zł - To powinien natychmiast zamknąć szkoły lub przekazać je Wojewodzie niech za 3 mln zł - prowadzi to przedsięwzięcie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!