« Powrót do artykułu

Druzgocąca opinia o naszej samorządności. Czy postępuje centralizacja państwa?

Podważanie 30-letniego dorobku prawnego i niezależności władz terenowych oraz postępująca centralizacja państwa – tak zagraniczni obserwatorzy Rady Europy ocenili efekty rządów Zjednoczonej Prawicy. Zdaniem rządu dokument jest skrajnie nieobiektywny i nierzetelny.

Polska

żródło: ShutterStock

Udało nam się dotrzeć do liczącej ponad 30 stron odpowiedzi polskiego rządu na raport RE. Wskazuje się w niej na „nierzetelność” i „wybiórczość” dokumentu oraz że „dobór samorządowych interesariuszy spotkań nie był pluralistyczny”.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Jan(2019-04-09 10:18) Zgłoś naruszenie 92

  No przecież nikt PISowcom nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe. Tak powiedział ich wódz i tego się będą trzymać... A że wstyd na cały świat, to wina świata...

  Odpowiedz
 • Rabbi(2019-04-09 08:15) Zgłoś naruszenie 84

  Ta Niezależna Organizacja ma rację. Polska idzie w kierunku centralizacji władzy. I to w dodatku w kierunku ; "STALINIZMU" - tylko jeden słuszny przywódca.

  Odpowiedz
 • Polak(2019-04-09 09:27) Zgłoś naruszenie 59

  a co z bezprawnymi działaniami władz samorządowych, co z podejmowaniem bezprawnych uchwał, co z bezprawnym wyrzucaniem lokatorów z mieszkań , co ze złodziejstwem samorządowym, co z nepotyzmem i układem w każdym samorządzie???

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wara(2019-04-09 10:16) Zgłoś naruszenie 14

  Czy jest prawdą że samorządy stosują inny podatek od nieruchomości od garażu w bryle domu jednorodzinnego a inny dla garaży w bryle domu wielorodzinnego ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!