« Powrót do artykułu

Rząd da gminom to, o co zabiegały od lat. Złamanie starej rzymskiej zasady im nie przeszkadza

Wreszcie ukłon w stronę samorządów! Rząd w projekcie ordynacji podatkowej proponuje, by mogły one zaskarżać do sądu decyzje samorządowego kolegium odwoławczego. Dziś nie ma takich możliwości i gminy muszą uciekać się do pomocy prokuratury.

Tygodnik 10.08.2018

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Tygodnik 10.08.2018

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (11)

 • prawnik(2018-08-10 08:03) Zgłoś naruszenie 165

  Fiskalizm jest znakiem firmowym rządu. Ciekawe, jak długo Polacy, zwłaszcza przedsiębiorcy uniosą rosnącą presję ściągania coraz wyższych podatków.

  Odpowiedz
 • janek(2018-08-10 07:57) Zgłoś naruszenie 136

  No i to ostateczny dowód na upadek dekomracji w Polsce. Skoro rząd złamał rzymską paremię prawniczą... Teraz świat zadrży w posadach :-))

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • AA(2018-08-10 10:03) Zgłoś naruszenie 97

  Nie tyle SKO "działają jak dobrzy wujkowie" ale zasiadają w nim jako pozaetatowi członkowie radcowie prawni prowadzący kancelarię na lokalnym rynku i mający powiązania z lokalnym biznesem. Jak decyzja SKO ma dwój adresatów: przedsiębiorcę i gminę, a prokuraturze kumple ze studiów to jest jak jest....

  Odpowiedz
 • oszukiwany ponad 1000 lat(2018-08-10 15:51) Zgłoś naruszenie 96

  Świat nie drży w posadach. Od dawna ludzie PiS-u szykują kraj do awantury politycznej. Sami biorą ile się i jak się da z budżetu. Nikt ich nie rozliczył za ich udział przy okrągłym stole, Art. B, ze Srebrną, SKOK-i, za ujawnienie agentów PRL, P.Jaki daje cyrk dla ubogich w Warszawie. Nie rozlicza ludzi PiS-u w Warszawie. PiS doprowadzi kraj do ruiny, a my zapłacimy r-ki. Tak jak za rządy Solidarności zapłacił zwykły naród. Solidarność z PZPR/SLD się uwłaszczyli na majątku narodu. To samo zrobił PiS, PO, PSL, ludzie Rzymu na reprywatyzacji. Popierajcie PiS i agentów Rzymu i nasze sprzedajne elity. Brud, wszy, gruźlica - czyli dobrobyt przedwojenny przed wami.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Andrzej(2018-08-11 17:39) Zgłoś naruszenie 33

  Może w ogóle zrezygnować z SKO. Od decyzji podatkowej skarga bezpośrednio do sądu administracyjnego.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!