« Powrót do artykułu

Stępień o zmianach PiS w wynagrodzeniach samorządowców: Trzeba się liczyć z paraliżem lokalnej administracji [WYWIAD]

- PiS sprawi, że odejdą fachowcy, a w ich miejsce przyjdą ludzie miałcy - mówi Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, współautor reformy samorządowej.

Jerzy Stępień

autor: Fot. Robert Robaszewski Agencja Gazetażródło: Agencja Gazeta

Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, współautor reformy samorządowej

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Alek(2018-05-16 11:50) Zgłoś naruszenie 22

  I tak 1/2 tych "wysokiej klasy specjalistow" to ludzie z nazwy. Tam gdzie jest polityka i układy towarzysko-biznesowe tam wysokie wynagrodzenie nie jest gwarancja kompetencji. Taka gwarancja prawidlowego wyboru byloby: - ujednolicenie wynagrodzen urzedniczych - wprowadzenie konkursow - jawnosc postepowan rekrutacyjnych.

  Odpowiedz
 • zx33(2018-05-16 11:04) Zgłoś naruszenie 13

  BZDURY WĆPAN opowiadasz !!!

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2018-05-16 08:12) Zgłoś naruszenie 10

  Jak w piosence: "..... I o to chodzi, o to chodzi.......".!!!

  Odpowiedz
 • m22q(2018-05-16 21:55) Zgłoś naruszenie 00

  Całkowite niedorzeczności. W wielu samorządach (głównie powiatowych) sporo naprawdę dobrych urzędników zarabia obecnie grosze. Chętnie podejmą wyzwanie za tych "zubożonych" urzędników gmin na prawach miejskich. o ile Ci rezygnują. Jak to możliwe że prezydent Jeleniej Góry (info za doniesieniami prasowymi) zatrudnia urzędników za ponad 10 tys brutto a ich odpowiednicy - często wydający dużo ważniejsze decyzje - utknęli na 3500 brutto. Czy Jelenia Góra to świetlisty punkt na mapie kraju. Nie. To miasto upadku. Aż przykro patrzeć (3 liga). Gdzie jest sprawiedliwość i uczciwość wobec całego sektora pracowników samorządowych.. Jak nigdy mi się nie zdarzało jestem w tej sprawie z PIS. Brawo. Koniec synekur i nadmiernych płac w niektórych samorządach, które doją obywateli. PS. I przestańcie płakać jak to wam zabraknie fachowców. Często tacy sami a może nawet lepsi są w samorządach tuż obok PS2. Po wypowiedziach prasowych Zawiły jako elektorat tzw. środka jestem za zmianami takich Prezydentów miast którzy oderwali się od rzeczywistości i nie szanują prawdziwych fachowców (a przy okazji obywateli). A Jelenia Góra to dalej zaścianek - tyle że z pensjami na które oblizałoby się tysiące urzędników w Polsce.

  Odpowiedz
 • Obserwator(2018-05-16 20:27) Zgłoś naruszenie 01

  Od wielu lat słyszę w wypowiedziach polityków, różnych działaczy i urzędników o tym, że fachowcy odejdą. Panie sędzio. W wielu urzędach samorządowych i nie tylko, często pomimo wysokich pensji, mało jest dobrych specjalistów. Decydują lokalne uwarunkowania. Etat może dostać, np. córka czy syn radnego, a niekoniecznie dobry i doświadczony specjalista. Przykład. Konkurs na zatrudnienia w instytucji podległej samorządowi. Aplikuje dobrze wykształcona osoba z doświadczeniem i druga świeżo po zaocznych studiach w prywatnej, przeciętnej uczelni. Jak sądzicie, kto dostał etat? W tej chwili rzeczywiście pojawia się problem, związany z łatwą możliwością znalezienia dobrej pracy. Ale jest to spowodowane, m.in. masową emigracją z powodów ekonomicznych, często dobrze wykształconych młodych ludzi.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!