« Powrót do artykułu

Odholowywanie źle zaparkowanych aut jest zbyt drogie. Krucjata RPO zaczyna przynosić efekty

Krucjata RPO zaczyna przynosić efekty. W wielu miastach w Polsce zapadają wyroki kwestionujące zbyt wygórowane opłaty za odholowywanie źle zaparkowanych aut.

holowanie

żródło: ShutterStock

Zdaniem RPO można z tego wywnioskować, że przy wyznaczaniu opłat rada kierowała się względami fiskalnymi. Tymczasem prawo o ruchu drogowym nie zna takiej przesłanki. Z tego względu wniósł o stwierdzenie nieważności tych przepisów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • Bezprawnik(2018-03-06 13:29) Zgłoś naruszenie 21

    Nie dziwmy się bo władze samorządowe z góry zawsze zakładają,że "dojną krową" w pozyskiwaniu łatwych środków jest mieszkaniec. Ten w starciu z gigantyczną biurokracją Gminną,oraz "Falandyzacją prawa" nie ma szans w sporze na korzystne dla siebie rozstrzygnięcie.Inna sprawa to taka,że Sądy wcześniej pobłażały takim bezprawnym działaniom władz samorządowych,ulegały i wydawały często krzywdzące dla mieszkańców wyroki,w źle pojętym interesie.Władza idąc przykładem tej z Wiejskiej poszła po prostu na żywioł.Efekt jest taki,że Sądy zalewa masa pozwów w walce z bublem prawnym i tworzonymi uchwałami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dsc(2018-03-06 21:51) Zgłoś naruszenie 21

    lobby kierowców ma obrońcę w osobie Rzecznika Praw Obywatelskich............ ja jako pieszy użytkownik CHODNIKA ŻĄDAM aby miasta odholowywały źle parkujące auta z CAŁA BEZWZGLĘDNOŚCIĄ.....Nigdy z nimi nie wygramy jeśli kary będą łagodne........... a jedna z nich jest ta oplata

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!