« Powrót do artykułu

Nowelizacja kodeksu wyborczego: Dwukadencyjność dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miasta liczona od najbliższych wyborów samorządowych.

Nowelizacja kodeksu wyborczego ma zawierać jednoznaczne stwierdzenie, że dwukadencyjność dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miasta ma być liczona od najbliższych wyborów samorządowych. Nie będzie już wątpliwości prawnych przy zaliczaniu poszczególnych kadencji, jak wcześniej sugerowała to opozycja. Takie m.in. zmiany zostały przyjęte przez sejmową komisję nadzwyczajną do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego. Drugie czytanie, a następnie uchwalenie projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych (druk nr 2001) – ma nastąpić na najbliższym posiedzeniu.

wybory, głosowanie

żródło: ShutterStock

W projekcie zdefiniowano też na nowo znak X w karcie do głosowania, a także dopuszczono możliwość uznania głosu, jeśli na karcie będą jakieś dopiski.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!