« Powrót do artykułu

Warszawa: Wuzetki, czyli nowa odsłona patologii

Co najmniej 16 inwestycji w ścisłym centrum stolicy wartych dziesiątki milionów złotych powstaje lub jest planowanych w oparciu o nieprzejrzyste procedury. Część z nich to rozbudowa kamienic zreprywatyzowanych w atmosferze skandalu.

Warszawa

żródło: ShutterStock

Aktywiści miejscy twierdzą, że cały plan miejscowy, nad którym debatują radni, jest z gruntu zły

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (10)

 • nieświadoma(2017-11-14 08:48) Zgłoś naruszenie 233

  Co to jest "wuzetka"? (Nie znalazłam wyjaśnienia w artykule)

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • bud(2017-11-14 11:40) Zgłoś naruszenie 86

  Jak zwykle idioci z MJN nie mają pojęcia o czym mówią. Wzetki są najbardziej ANTYKORUPCJOGENNYM mechanizmem, z tego względu, że ograniczają do minimum imperium arbitralnej władzy urzędniczej! Co bardziej sprzyja korupcji - sytuacja kiedy decyduje ustawa (jak w przypadku WZ) czy sytuacja kiedy o miliardach decyduje przygotowująca MPZP pani Halinka z wydziału planowania, która jednym pociągnięciem ołówka może komuś dać fortunę albo sprowadzić wartość jego działki do zera? Ustawie się nie da dać łapówki, a pani Halince, która ma świadomość, że może ustawić siebie i całą rodzinę na pokolenia? Nie ma wiekszych durniów, pozbawionych zdolności logicznego myślenia niż tzw. aktywiści.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • a(2017-11-14 10:58) Zgłoś naruszenie 60

  ,,Można też w oparciu o kontrowersyjne warunki zabudowy ubiegać się o pozwolenia na budowę zakładające np. dostawienie dwóch lub trzech pięter i w efekcie wpuścić na rynek wiele nowych ekskluzywnych apartamentów w najlepszych miejscach Warszawy. Wuzetka to ,, pozwolenia na budowę zakładające np. dostawienie dwóch lub trzech pięter ". Deweloperzy dobrze płacą, każdemu kto da im zarobić. Parę bezdomnych mniej czy więcej.

  Odpowiedz
 • ree(2017-11-14 14:32) Zgłoś naruszenie 40

  mogą, bo warunki zabudowy w danym miejscu precyzują ściśle, że można dobudować piętro, albo dwa, i to nie jest przekręt, bo można np. strych zamienić na mieszkanie i już mamy rozbudowę o piętro wyżej

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!