« Powrót do artykułu

PO-PiS-owy bubel samorządowy

Wygląda na to, że państwo stworzyło nielegalny model finansowania zadań zlecanych samorządom. Od lat na linii władze lokalne – rząd istnieje konflikt o to, ile w rzeczywistości kosztuje realizacja zadań, które administracja centralna przerzuca na samorządy.

Miliardy z budżetu to za mało

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Miliardy z budżetu to za mało

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • płatnik(2017-09-07 18:45) Zgłoś naruszenie 02

    Ciekawe tłumaczenie. Obywatel płaci podatki i z nich finansowane są etaty administracji samorządowej. Okazuje się, że pensję jaką otrzymuje urzędnik to są pieniądze za to ABY NIC NIE ROBIŁ W SWOIM BIURZE. Jeżeli jednak obywatel chce aby urzędnik zaczął coś pracować np. sporządzić i wydać mu odpis aktu zgonu to wg przyjętej standaryzacji czasu i wartości jego pracy musi mu za tę godzinę zapłacić , mimo iż już raz dał pieniądze w formie podatku na tę jego godzinę pracy w ramach etatu który " zajmuje". I tak jest za wydanie dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy, dowodu osobistego i szereg innych aktów do których urzędnik jest zobligowany wykonać w ramach etatu , a petent dodatkowo musi mu jeszcze " dopłacić". Podobnie jest ze służbą zdrowia. Niby jest " za darmo" ale jak się korzysta z lekarza, niby prywatnie, to trzeba to opłacić. Ale tu jest to jawne i proste, a w administracji zakręcone i tyle.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!