« Powrót do artykułu

Gmina łatwiej ugodzi się z dłużnikiem. Eksperci zalecają jednak ostrożność

Przed tygodniem pisaliśmy o tym, co pakiet wierzycielski ułatwi przedsiębiorcom i czy rzeczywiście będzie im pomocny. Wchodząca w znacznej części 1 czerwca ustawa ma przecież być przyjazna firmom.

pieniądze 4

żródło: ShutterStock

Dłużnik nie pozostanie bezbronny – służyć mu będzie odwołanie do sądu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Mikroprzedsiębiorcza(2017-05-27 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    A nie przyszło was fachowcy i samorządowcy do głowy, że firmy zalegają z opłatami bo tak wywindowano w górę opłaty od działalności gospodarczej. Podatek miejski i lokalowy podnoszono co roku, bo minister przysyłał widełki , czyli od jakiej wysokości muszą ustalić stawkę.Nie dość, że płacę podatki główne i pośrednie od działalności to jeszcze ja np. mam naliczane z 1 m2 17,53 zł od budynku + 0,65 zł od gruntu = 18,18 zł za m2. Oczywiście budynki mieszkalne oraz budowle, garaże, grunty też mają swoje stawki. Z PiT-u i Cit-u samorząd też dostaje, czyli też z moich podatków. Jak można tak nas doić z każdej strony. Dlaczego za to co sama pobudowałam latami i za swoje, gdy korzystam z tego prowadząc działalność zamiast wynajmować od obcych jestem karana za przedsiębiorczość oraz ciężką pracę?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!