Finanse

22 sierpnia 2018 r.

Czy z gminnych pieniędzy może zapłacić za taką imprezę?

O imprezie dożynkowej decyduje gminny włodarz22 sierpnia 2018 r.

Do tej pory wójt nie robił hucznych wydarzeń. Tym razem, przy okazji październikowych wyborów samorządowych chce przypodobać się mieszkańcom i zamówić występy zespołów disco polo. Czy z gminnych pieniędzy może zapłacić za taką imprezę?

11 sierpnia 2018 r.

Domek letniskowy

Opłatę śmieciową za domek letniskowy ustala rada gminy11 sierpnia 2018 r.

W naszej gminie kilku właścicieli domków letniskowych zalega z opłatami śmieciowymi, nie złożyli też deklaracji. Stawki opłat zostały ustalone uchwałą rady gminy (150 zł i 250 zł), ale właściciele zapowiedzieli, że złożą do wójta wnioski o ich zmianę. Przedłożyli też ekspertyzy podważające wysokość stawek rady gminy, z których wynika, że te powinny być o połowę niższe. Twierdzą, że nie wytwarzają śmieci. Czy w takiej sytuacji należy wszcząć postępowanie o wymierzenie opłaty, czy też uwzględnić żądanie właścicieli?

24 lipca 2018 r.

Zapewnia jednocześnie, że stosowanie nowej metody nie będzie miało wpływu na ciągłość danych wykorzystywanych dla potrzeb analiz historycznych. To dlatego, że ewidencja wydatków jednostek budżetowych nadal prowadzona będzie, jak dotychczas, w pełnej szczegółowości.

Gmina wybierze plan finansowy, jaki jej odpowiada24 lipca 2018 r.

 Samorządy same zadecydują, jak bardzo szczegółowo chcą rozplanować wydatki swoich jednostek budżetowych. Będą mogły pogrupować koszty i bardziej elastycznie rozporządzać nimi w obrębie grupy. Pozwoli to im uniknąć późniejszego przegłosowywania każdej, najmniejszej nawet poprawki.

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane