Działalność inwestycyjna

27 stycznia 2020 r.

Gminy będą mogły ubiegać się o premię termomodernizacyjną budynków komunalnych na równi ze spółdzielniami mieszkaniowymi i wspólnotami – zakłada znowelizowana przez Sejm ustawa o wspieraniu termomodernizacji i remontów.

Samorządy ze wsparciem termomodernizacji27 stycznia 2020 r.

Gminy będą mogły ubiegać się o premię termomodernizacyjną budynków komunalnych na równi ze spółdzielniami mieszkaniowymi i wspólnotami – zakłada znowelizowana przez Sejm ustawa o wspieraniu termomodernizacji i remontów.

19 stycznia 2020 r.

Czy kierując się interesem budżetu gminy, mogą przeforsować takie zmiany?

Rada nie odchudzi budżetu bez inicjatywy burmistrza 19 stycznia 2020 r.

Choć rok dopiero się zaczął, to radni ze względu na trudną sytuację finansową miasta planują zmiany w budżecie. Chcą z własnej inicjatywy usunąć ich zdaniem zbędne wydatki. Chodzi przede wszystkim o koszty promocji miasta czy kolejnych usług dotyczących obsługi prawnej urzędu. Czy kierując się interesem budżetu gminy, mogą przeforsować takie zmiany?

9 października 2019 r.

Przyglądając się bliżej miejskim środkom transportu, warto zwrócić uwagę na innowacyjny transport przyszłości – czyli jednoszynową kolej typu monorail, która jest sterowana w pełni autonomicznie (może być prowadzona bez maszynisty) i porusza się po zamkniętej pętli.

NPBP: Smart city to przyszłość polskich miast9 października 2019 r.

Duże aglomeracje nie tylko powinny korzystać z najnowszych zdobyczy technologicznych w różnorodnych aspektach, zwiększając satysfakcję mieszkańców, lecz także umiejętnie angażować ich we współtworzenie przestrzeni publicznej. Bo bez słuchania głosu ludzi, którzy oczekują od rządzących zaoferowania wysokiej jakości życia, podejście „smart” po prostu nie ma racji bytu.

30 lipca 2019 r.

Jednocześnie lekarze protestują przeciwko sposobowi pracy nad projektem tej ustawy, który pominął etap konsultacji społecznych.

Samorząd lekarski za szybszym wzrostem płac30 lipca 2019 r.

Podwyższenie współczynników pracy i kwota bazowa na poziomie średniej krajowej już w tym roku – to postulat Naczelnej Rady Lekarskiej wobec procedowanej nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Dziś zajmie się nią senacka komisja.

17 lipca 2019 r.

Problemem jak zawsze są pieniądze. Samorządy wciąż nie wiedzą, kiedy i ile środków dostaną na elekromobilność

Elektromobilność: Samorządy nie mogą zwolnić tempa17 lipca 2019 r.

Jeden samochód elektryczny dla urzędnika i mieszkańca, nowe modele współpracy z biznesem – od innowacji nie ma odwrotu. Eksperci przekonują, że wymiana gminnego taboru na zeroemisyjny musi przyśpieszyć, mimo że JST dostały właśnie więcej czasu na przeprowadzenie tego procesu.

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane