ABC samorządu

12 lutego 2019 r.

W ocenie samorządu audycje naruszały dobry wizerunek i renomę miasta oraz „podważały zaufanie niezbędne do pełnienia zadań publicznych”. Urząd ma zebranych więcej materiałów, w grę wchodzą kolejne pozwy.

Samorządy wstąpiły na wojenną ścieżkę z TVP. Kolejne miasta sprawdzają możliwość pozywania telewizji publicznej12 lutego 2019 r.

Sprawę już wytoczył prezydent Sopotu Jacek Karnowski, który poinformował, że będzie namawiać innych prezydentów miast do podobnych działań. Jego zdaniem materiały na temat miejskich inwestycji były stronnicze. Pierwsza rozprawa odbyła się na początku lutego, kolejna zaplanowana jest na koniec marca. Urzędnicy żądają od gdańskiego oddziału TVP przeprosin i sprostowania „nieprawdziwych i nieścisłych treści” . W ocenie samorządu audycje naruszały dobry wizerunek i renomę miasta oraz „podważały zaufanie niezbędne do pełnienia zadań publicznych”. Urząd ma zebranych więcej materiałów, w grę wchodzą kolejne pozwy.

4 lutego 2019 r.

Z funduszu solidarnościowego mają być finansowani asystenci osób z dysfunkcjami zdrowotnymi oraz dostosowanie stron i aplikacji internetowych, a także dostęp do szybkiego internetu

Nowy fundusz sfinansuje opiekę wytchnieniową4 lutego 2019 r.

Wsparcie w codziennej opiece nad osobą chorą, pomoc w usunięciu barier, sfinansowanie usług asystenta – to niektóre z zadań, jakie będą finansowane w 2019 r. z pieniędzy Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (SFWON). Ich listę ogłosiło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przeznaczono na to 647 mln zł.

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Serwisy Tematyczne

Polecane