ABC samorządu

28 listopada 2018 r.

Koła gospodyń wiejskich będą mogły występować o dotacje28 listopada 2018 r.

To efekt nadania KGW osobowości prawnej. Nowe przepisy umożliwią też szybszą rejestrację tego typu organizacji w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich, który prowadzić będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do tej pory często zdarzało się bowiem, że ze względów formalnych podejmowały one decyzję o funkcjonowaniu jako nieformalna grupa.

26 listopada 2018 r.

Propozycja pojawiła się w szeregach Związku Miast Polskich (ZMP), korporacji zrzeszającej ok. 300 miejscowości. – Prezes URE ma zapewniać równowagę między interesami przedsiębiorstw energetycznych oraz odbiorców paliw i energii. Jeśli komuś się wydaje, że 60-proc. niezapowiedziana podwyżka cen zapewnia tę równowagę, to ja jestem święty – mówi Andrzej Porawski z ZMP.

Lokalne władze chcą zablokować szokująco wysokie podwyżki cen prądu. Albo dostać rekompensaty26 listopada 2018 r.

W samorządach pojawił się pomysł, by wspólnymi siłami zaskarżyć szykowane podwyżki energii w Urzędzie Regulacji Energetyki (URE) i Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Dlaczego rząd jest gotów przyznać rekompensaty gospodarstwom domowym i firmom, ale już nie lokalnym władzom płacącym za oświetlenie dróg czy publiczny transport? – pytają.

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane