Tylko do końca listopada pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli kupić bilet długookresowy za pośrednictwem miejskiej strony internetowej. Po tym czasie będzie to możliwe za pomocą aplikacji na smartfony mobiWAWA. Oczywiscie nadal będzie można zakodować kartę miejską np. w biletomacie.

"Wraz z końcem listopada tego roku zakończymy sprzedaż biletów długookresowych za pośrednictwem strony internetowej. Zachęcamy do korzystania z aplikacji mobiWAWA" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Środa, 30 listopada będzie ostatnim dniem, kiedy będzie można kupić bilet długookresowy na stronie internetowej wtp.waw.pl. Narzędzie to pozwala na zakup biletów 30- i 90-dniowych oraz Biletów Seniora, a następnie jego aktywację w jednym z urządzeń dostępnych m.in. w biletomatach i Punktach Obsługi Pasażerów. Bilety nabyte w ten sposób będzie można aktywować do 28 lutego 2023 r.

Wygodną alternatywę dla tego sposobu dystrybucji biletów stanowi aplikacja na smartfony mobiWAWA dostępna od wakacji tego roku. Jej użytkownicy mogą kupować bilety 30- i 90-dniowe, w tym bilety warszawiaka i warszawianki.

Aplikację można pobrać na portalu mojaWARSZAWA, stronie internetowej WTP lub bezpośrednio w sklepach App Store i Google Play. W następnym kroku trzeba zarejestrować konto użytkownika i zalogować się na nie. Bilety kupione w aplikacji można za jej pośrednictwem aktywować, przedłużać oraz zawieszać i odwieszać. Umożliwiają także otwieranie bramek metra.

"Obecna wersja aplikacji nie pozwala na przeniesienie biletu z dotychczasowej (plastikowej) Warszawskiej Karty Miejskiej do telefonu. Zachęcamy do zakupów w aplikacji po zakończeniu ważności biletu obecnie wgranego na Warszawskiej Kacie Miejskiej" - zaznaczył ZTM.

Szczegółowe informacje o aplikacji mobiWAWA są dostępne na stronie internetowej wtp.waw.pl w zakładce "Aplikacja mobiWAWA". (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk