Już wkrótce nowe firmy wprowadzą się do rozwijającego się parku logistycznego Panattoni Park Toruń II, funkcjonującego w Strefie Inwestycyjno – Logistycznej Toruń Wschód. Mowa tu o dwóch globalnych przedsiębiorstwach logistycznych: Dachser i Hellmann Worldwide Logistics Polska, a także jednym z największych przedsiębiorstw zajmujących się hurtową dystrybucją artykułów FMCG. W Strefie inwestują też inne duże firmy. TZMO S.A. oddało do użytkowania kolejny obiekt produkcyjny, powstał też magazyn wysokiego składowania. Strefa to także dobre miejsce do inwestowania dla małych i średnich przedsiębiorców. Swoje inwestycje prowadzi już 16 przedsiębiorców, a zapełnienie terenów sięga już 90 %...

Tereny inwestycyjne zlokalizowane przy ul. Szosa Bydgoska/Pera Jonssona w Toruniu / Fot. materiały prasowe

- To bardzo ważne, że w Toruniu osiedlają się kolejne firmy. Duże, globalne przedsiębiorstwa, które dostrzegają potencjał naszego miasta. Utwierdza to nas w przekonaniu, że intensywna współpraca z inwestorami i proinwestycyjna polityka miasta jest tą właściwą ścieżką, którą będziemy podążać – mówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu

Reklama

Trwa też intensywny proces inwestycyjny na 57 hektarach w północnym Toruniu. Na obszarze wzdłuż ulicy Fortecznej i Strobanda znajduje się 20 działek, na których obecnie prowadzone są m.in. inwestycje firm: Neuca, Baza, AMK Invest, Em-tech, Mentor i Abler.

Prężnie rozwija się Park Przemysłowy ELANA. Blisko 50.000 m2 – tyle wyniesie planowana powierzchnia magazynowo – biurowa centrum logistycznego, którego operatorem jest firma White Star Logistics.

Nowe przestrzenie biurowe to m.in. Polna 66. Nowy adres na biznesowej mapie Torunia. Blisko 3.900 m2 powierzchni, osadzonej na 3 kondygnacjach. Przy ul. Pod Dębową Górą powstaną też 2 nowoczesne budynki biurowe. Inwestorem jest firma Pikseo – reprezentująca sektor IT, partner międzynarodowej korporacji Google. Znamy też wstępne wizualizacje nowego projektu przy ulicy Szubińskiej 13 – powstanie tam obiekt usługowo – biurowy o powierzchni ponad 1.300 m2.

Na terenach położonych wzdłuż ulicy Andersa, na blisko 17 hektarach rośnie kolejny park technologiczny, którym zarządza Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Do tej pory – w tej lokalizacji – sprzedano już 18 z 33 nieruchomości, o łącznej powierzchni ponad 9 ha. Część inwestycji realizowanych w Toruniu objęta jest wsparciem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Szczegóły dotyczące nieruchomości: www.torun.direct

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe