z YetiPay tylko: 119.90 zł

Ustawa o refundacji z komentarzem to pierwsze kompleksowe, biznesowe i przystępne opracowanie nowej ustawy. Dlatego jest to lektura obowiązkowa dla lekarzy, zarządów szpitali, aptekarzy, hurtowników wyrobów farmaceutycznych oraz właścicieli firm farmaceutycznych i medycznych. Książka jest podsumowaniem najważniejszych zmian, jakie już wpłynęły i nadal będą wpływać na cały rynek obrotu produktami refundowanymi, a zwłaszcza na sytuację pacjentów.

Książka zawiera m.in.:
- praktyczne porady, jak odnaleźć się w gąszczu nowych przepisów
- wskazówki, jak negocjować, obliczać i stosować ceny leków refundowanych
- sugestie, jak reklamować i promować produkty refundowane
- opis funkcjonowania aptek w nowym systemie
- wyszczególnienie nowych obowiązków lekarzy związanych z przepisywaniem leków refundowanych

Autorzy poddają ustawę analizie z perspektywy wytwórców farmaceutyków, podmiotów prowadzących sprzedaż hurtową, szpitali, lekarzy, właścicieli aptek i urzędników. Pokazują, że pośpiech legislacyjny, nieprzeprowadzenie szerokich konsultacji społecznych, ani prawdziwej debaty merytorycznej skutkuje „oderwaniem” prawa od praktyki, konfliktami pomiędzy różnymi środowiskami i „dopisywaniem” w ostatniej chwili produktów do listy refundacyjnej.

O autorach:
Piotr Duda, Marcin Flak, Oskar Luty - prawnicy z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie dla firm farmaceutycznych i medycznych. Prowadzą kancelarię prawniczą, specjalizującą się w zagadnieniach regulacyjnych i refundacyjnych.

224 strony