W rozmowie z zastępcą redaktora naczelnego Markiem Tejchmanem, Ryszard Pieńkowski, prezes INFOR PL wspomina początki wydawnictwa, które zawsze nastawione było na wsparcie przedsiębiorców, którzy mogli czuć się zagubieni w gąszczu zmian.

– Już w 1971 roku w mojej pracy magisterskiej przewidywałem rozwój samorządu i zwiększenie jego roli. Wiedziałem, że ówczesna sytuacja, w której samorząd był tylko fikcją, trwać wiecznie nie będzie. I miałem rację – mówi prezes Ryszard Pieńkowski.

Kluczem do rozwoju samorządności były wydawnictwa, które budowały wiedzę o prawie i kompetencjach samorządów, które uczyły się korzystania ze swoich uprawnień. – Nasze wydawnictwa dostarczały tego, czego ludzie szukali najbardziej: wiedzy poradniczej a nie naukowej. Jako Infor tak właśnie jesteśmy postrzegani, jako wydawnictwo użyteczne dla samorządowców – przekonuje prezes Pieńkowski.

O tym jakie produkty cieszyły się i cieszą największym zainteresowaniem, czym jest Inforlex, i dlaczego prezes Ryszard Pieńkowski nie obawia się, że popyt na takie treści się skończy – w materiale wideo.