statystyki

40 mln zł na remonty szkolnych stołówek w 2019 r.

autor: Michalina Topolewska18.10.2018, 16:00; Aktualizacja: 18.10.2018, 16:32
dziecko na stołowce

Dotacja będzie mogła zostać przyznana na bieżące prace remontowo-adaptacyjne kuchni i miejsc spożywania posiłków oraz zakup niezbędnego wyposażeniaźródło: ShutterStock

Maksymalnie 80 tys. zł będzie mogło wynosić dofinansowanie, które samorząd otrzyma na poprawienie standardu funkcjonowania kuchni oraz jadalni w podległej mu podstawówce.

Taką dotację przewiduje projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji modułu trzeciego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Został on wpisany do wykazu prac legislacyjnych rządu. Program ten ma obowiązywać w latach 2019–2023 i składać się z trzech modułów. Pierwszy i drugi umożliwi gminom uzyskanie pieniędzy na zapewnienie bezpłatnych posiłków uczniom i osobom o najniższych dochodach. Trzeci jest przeznaczony na częściowe pokrycie kosztów remontów i wyposażenia szkolnych stołówek.

Pieniądze z budżetu państwa będą mogły otrzymać samorządy, a także osoby fizyczne i prawne, które są organami prowadzącymi szkół podstawowych – w tym takich, które funkcjonują w ramach zespołów szkół i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Będą one dostępne również dla publicznych szkół artystycznych podległych ministrowi kultury, jeżeli realizują kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej. Najważniejszym warunkiem otrzymania dotacji będzie wkład finansowy lub rzeczowy w wysokości nie mniejszej niż 20 proc. kosztów planowanej inwestycji.


Pozostało jeszcze 47% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane