statystyki

Dodatkowe świadczenia medyczne dla pracowników gminy mogą naruszyć dyscyplinę finansów publicznych

autor: Marcin Nagórek31.05.2018, 16:00
Ewentualne wydatki z tytułu realizacji umowy, a związane z ewentualną odpowiedzialnością finansową gminy za nienależyte jej wykonywanie nie będą spełniać kryteriów celowości i oszczędności.

Ewentualne wydatki z tytułu realizacji umowy, a związane z ewentualną odpowiedzialnością finansową gminy za nienależyte jej wykonywanie nie będą spełniać kryteriów celowości i oszczędności.źródło: ShutterStock

Chcemy zapewnić pracownikom dodatkowe usługi medyczne. Umowa ma być podpisana przez naszą gminę, a składki potrącane z wynagrodzeń. Jednak w razie naruszenia jakichkolwiek jej zapisów to gmina miałaby płacić np. kary umowne. Czy powstanie takich wydatków będzie zgodne z prawem?

Dodatkowe, wynikające z dobrej woli pracodawcy świadczenia medyczne mogą skutkować m.in. naruszeniem ustawy o finansach publicznych. Gmina ma bowiem obowiązek uwzględnić w swoim budżecie związane z nimi wydatki, a aby to zrobić, musi mieć podstawę prawną do uznania, że są one zasadne.


Pozostało jeszcze 88% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane