Przechowywanie i infrastruktura

14 września 2012 r.

Sklep z rzeczami używanymi w Zbąszyniu Fot. Łukasz Sokół. Źródło: ekonomiaspoleczna.pl

Lutol Mokry – „Nasz Dom”14 września 2012 r.

– To jest niesamowite, że pracując w sklepie, nasi wychowankowie mogą „przetestować”, co to jest praca, odpowiedzialność i sumienność. Dzięki temu jesteśmy w stanie wprowadzić ich w świat i ułatwić im start w dorosłe życie po opuszczeniu rodziny zastępczej – mówi Paweł Urbanowicz, prezes Fundacji „Nasz Dom” w Lutolu Mokrym.

11 września 2012 r.

Model stegozaura naturalnej wielkości, w Parku Jurajskim w Bałtowie. źródło Wikipedia, licencja GFDL ver. 1.2 or CC-by-sa ver. 2.5, 2.0, and 1.0

Bałtów – gmina, którą ożywiły dinozaury11 września 2012 r.

Pięć lat temu mieli zarośniętą rzekę, biedę, bezrobocie. Dziś bezrobocie jest minimalne, rzeką płyną tratwy z turystami, a o Parku Jurajskim słyszała cała Polska. Co roku przyjeżdża tu ponad 200 tysięcy turystów. Zapaleńcom z Bałtowa udało się umiejętnie połączyć działania społeczne z ekonomicznymi

23 sierpnia 2012 r.

Kasa fiskalna

Od 2013 roku kasy fiskalne obowiązkowe przy obrocie 1 667 zł miesięcznie 23 sierpnia 2012 r.

Zrównanie limitu obrotów uprawniających do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przychodów za pomocą kasy fiskalnej dla nowych przedsiębiorców i kontynuujących działalność, proporcjonalne do okresu prowadzenia działalności wyliczanie limitu przez nowe firmy, objęcie obowiązkiem rejestracji szkół nauki jazdy - to główne zmiany, jakich w zakresie kas rejestrujących muszą spodziewać się przedsiębiorcy od 2013 roku.

27 lipca 2012 r.

Inwestycja w grunty działa jak antyinflacyjna tarcza27 lipca 2012 r.

Obawa przed inflacją oraz niepewność na giełdzie skłaniają inwestorów do poszukiwania nowych, mniej ryzykownych rozwiązań inwestycyjnych. W obecnej sytuacji rynkowej interesującą alternatywą dla klasycznych lokat mogą być nieruchomości, w szczególności zaś grunty. W minionym roku takie inwestycje stały się nie tylko skuteczną tarczą chroniącą kapitał przed kryzysem i inflacją, ale też często były źródłem satysfakcjonującego zysku.