Przechowywanie i infrastruktura

3 czerwca 2013 r.

GRANO-SYSTEM

GRANO-SYSTEM-owe rozwiązania dla agrotechniki3 czerwca 2013 r.

Dzisiejsza kultura rolna działa przede wszystkim w oparciu o nowoczesny park maszynowy, bez którego branża ta nie mogłaby się tak intensywnie rozwijać, jak możemy to zaobserwować - zwłaszcza w ostatnich latach. Obecne wyposażenie wielu polskich gospodarstw różni się od tego sprzed kilku lat przede wszystkim wysokim stopniem zmechanizowania. Rolnicy cenią nie tylko wielofunkcyjność danej konstrukcji, ale przede wszystkim oczekują maksymalnej sprawności, niezawodności i wytrzymałości. Na potrzeby nawet najbardziej wymagających odbiorców odpowiada GRANO-SYSTEM – producent maszyn do kompleksowej obróbki ziemi. Najwyższa jakość oferowanych urządzeń została dostrzeżona przez niezależne gremium, czego konsekwencją jest nagrodzenie firmy prestiżowym tytułem JAKOŚĆ ROKU 2012.

23 listopada 2012 r.

Podatki

Sprzedaż mieszkania wykorzystywanego na potrzeby firmy rozlicz poza przychodami z działalności gospodarczej 23 listopada 2012 r.

Przychód uzyskany w związku ze sprzedażą składników majątku prowadzonego przedsiębiorstwa z zasady zaliczany jest do źródła, jakim jest prowadzona działalność gospodarcza. Od tej reguły istnieją jednak pewne wyjątki dotyczące nieruchomości, w przypadku których o możliwości zakwalifikowania do wspomnianego źródła decyduje charakter przedmiotu sprzedaży.

5 listopada 2012 r.

We wtorkowym losowaniu Lotto do wygrania jest około 50 milionów złotych. Czy warto zainwestować te pieniądze w nieruchomości?

300 mieszkań, hotel lub własny zamek za „szóstkę” w Lotto5 listopada 2012 r.

Trafiając „szóstkę” w jutrzejszym losowaniu Lotto można byłoby kupić w większym mieście nawet 300 mieszkań dwupokojowych – szacuje Home Broker. Inwestycja kwoty 45 mln zł, jaka zostałaby po zapłaceniu podatku, w mieszkania pod wynajem lub pokoje hotelowe pozwoliłaby na osiąganie rocznego przychodu wynoszącego od 2,7 do nawet 4,5 miliona rocznie.