Maszyny rolnicze

3 czerwca 2013 r.

GRANO-SYSTEM

GRANO-SYSTEM-owe rozwiązania dla agrotechniki3 czerwca 2013 r.

Dzisiejsza kultura rolna działa przede wszystkim w oparciu o nowoczesny park maszynowy, bez którego branża ta nie mogłaby się tak intensywnie rozwijać, jak możemy to zaobserwować - zwłaszcza w ostatnich latach. Obecne wyposażenie wielu polskich gospodarstw różni się od tego sprzed kilku lat przede wszystkim wysokim stopniem zmechanizowania. Rolnicy cenią nie tylko wielofunkcyjność danej konstrukcji, ale przede wszystkim oczekują maksymalnej sprawności, niezawodności i wytrzymałości. Na potrzeby nawet najbardziej wymagających odbiorców odpowiada GRANO-SYSTEM – producent maszyn do kompleksowej obróbki ziemi. Najwyższa jakość oferowanych urządzeń została dostrzeżona przez niezależne gremium, czego konsekwencją jest nagrodzenie firmy prestiżowym tytułem JAKOŚĆ ROKU 2012.

8 lutego 2013 r.

Rodzaj i wartość przywilejów zależą od zamożności pracodawcy i tego, co chce dzięki nim uzyskać.

Przywileje, nasza ukryta codzienność. Prawie każdy w Polsce ma jakieś ulgi8 lutego 2013 r.

Zabrać, uciąć, zlikwidować – im bardziej blaknie zieleń wyspy, na której żyjemy, tym głośniejsze stają się postulaty, aby siekiera wolnego rynku ukróciła przywileje, czyli szczególne uprawnienia pracownicze różnych grup zawodowych. Ostatnio oberwało się kolejarzom, którzy strajkowali w obronie prawa do ulgowych przejazdów pociągami. Za chwilę przyjdzie czas na górników, energetyków, urzędników, policjantów, sędziów, rolników. Bo im bardziej kasa pustoszeje, tym większa pokusa, aby zaoszczędzić na tym, co wcześniej się podarowało.

14 września 2012 r.

Stolarnia w Jankowicach Fot. Łukasz Sokół. Źródło: ekonomiaspoleczna.pl

Jankowice – „Chleb życia”14 września 2012 r.

Początki były bardzo skromne: stolarnia w piwnicy, dwie wiertarki i dwóch pracowników, którzy ze starych desek robili płotki trawnikowe. I marmolada („małgolada”), gotowana w dużym garnku na zwykłej kuchni węglowej. Dziś w 300-metrowej hali w Jankowicach mieszczą się profesjonalna stolarnia i szwalnia, a nowocześnie wyposażona przetwórnia owocowo-warzywna w Zochcinie wyczarowuje smaki sprzed lat. W przedsiębiorstwie społecznym założonym przez Fundację Domy Wspólnoty „Chleb Życia” pracują i uczą się zawodu bezdomni, bezrobotni, wyrzuceni poza nawias życia. A produkty ich pracy – smakołyki ze „Spiżarni prababuni”, stylowe meble i bielizna w stylu retro – zyskują coraz więcej nabywców.