Hodowla

15 lutego 2013 r.

Każdego roku na świecie powstaje około 4 mld ton jedzenia. Nawet połowa z tego nie trafia do ust konsumentów

Żywność jest zbyt tania. To może skończyć się tragicznie15 lutego 2013 r.

W Ameryce czy Europie żywność nigdy nie była tak tania, jak obecnie. Kosztuje na tyle mało, że dosłownie nie warto się po nią schylić. Do tego stopnia, że aż połowa pełnowartościowych zbóż, mięsa czy nabiału nigdy nie trafia na stoły konsumentów, tylko ląduje w koszu na śmieci. Ale tak gigantyczne marnotrawstwo już wkrótce może skończyć się tragicznie.

12 lutego 2013 r.

Obrońcy zwierząt protestują przeciwko ubojowi rytualnemu 12 lutego 2013 r.

Żadne pieniądze nie mogą wynagrodzić cierpienia zwierząt - mówią obrońcy zwierząt i protestują przeciwko przepisom sankcjonującym w Polsce ubój rytualny. Minister rolnictwa chce ponownego dopuszczenia uboju w Polsce. Do części obowiązujących do niedawna przepisów poważne zastrzeżenia miał Trybunał Konstytucyjny. Rząd zajmuje się dziś projektem nowelizacji tych przepisów.

7 sierpnia 2012 r.

Maciej Bitner, główny ekonomista Wealth Solutions

Bitner: Nie ma powodów, by bać się deregulacji rynku rolnego7 sierpnia 2012 r.

Alfred Kahn, który w 1977 r. objął stanowisko prezesa amerykańskiej agencji lotnictwa cywilnego (Civil Aeronautics Board – CAB), zaraz po nominacji zwołał konferencję prasową. Ogłosił na niej, że podległa mu instytucja powinna zostać jak najszybciej zlikwidowana. Ten zmarły przed niespełna dwoma laty polityk powinien być wzorem dla szefów agencji rządowych, zwłaszcza tych związanych z Ministerstwem Rolnictwa.

28 stycznia 2011 r.

Opodatkowanie rolników - przykład

Rolnicy wrócą do ryczałtu28 stycznia 2011 r.

Rolnicy, którzy prowadzą działy specjalne produkcji rolnej, nie mają obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych, nawet jeśli przekroczą limit przychodów 1,2 mln euro – uznał w podjętej uchwale Naczelny Sąd Administracyjny. Zdaniem ekspertów uchwała NSA powinna pozwolić podatnikom wrócić do rozliczeń ryczałtowych w następnych latach.