« Powrót do artykułu

Rząd ignoruje interesy rolników: Uprawa tytoniu w Polsce jest zagrożona

W ubiegły poniedziałek w Brukseli odbyło się spotkanie unijnej grupy roboczej ds. zdrowia publicznego. Jego celem było wypracowanie stanowiska UE na listopadową konferencję Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), podczas której zostaną przyjęte nowe zalecenia antynikotynowe. WHO chce, by wśród nich pojawił się zakaz sprzedaży slimów i redukcja zawartości nikotyny do 0,4 mg w papierosie. Polski rząd reprezentowany przez resort zdrowia zignorował jednak apele plantatorów tytoniu i związków przedsiębiorców o zgłoszenie sprzeciwu w sprawie proponowanych zakazów. Zrobili to za to Bułgarzy i Czesi, którzy także są dużymi producentami tytoniu.

tytoń, rolnictwo

żródło: ShutterStock

Jeszcze niedawno Warszawa toczyła zażartą walkę o cienkie papierosy, gdy rozważano wprowadzenie zakazu ich produkcji podczas prac nad obowiązującą od 8 września dyrektywą tytoniową.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Plantatorzy wywiozą rząd na taczkach(2016-10-03 15:08) Zgłoś naruszenie 310

    Mamy w Polsce największy i najnowocześniejszy w UE przemysł tytoniowy, dziesiątki tysięcy ludzi dzięki temu mają pracę. Jak rząd z powodu własnej głupoty nie potrafi zadbać o nasze interesy to tysiące plantatorów z biednej ściany wschodniej znajdzie wiele taczek żeby zrobić z tym rządem co trzeba. Bawią się w gierki z opozycją zamiast dbać o interesy gospodarcze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!