« Powrót do artykułu

Wieś w przededniu cięć unijnych dotacji

Pięcioprocentowe uszczuplenie dopłat bezpośrednich dla rolników po 2020 r. to propozycja wyjściowa Komisji Europejskiej. Oszczędności mogą być większe, ale my być może ich unikniemy.

pieniądze, finanse, rolnik

żródło: ShutterStock

Przyjęcie budżetu wymaga jednomyślnej zgody wszystkich krajów i akceptacji Parlamentu Europejskiego. Komisja chciałaby przyjąć budżet przed przyszłorocznymi wyborami europejskimi (odbędą się w maju). To ambitny plan, biorąc pod uwagę to, jak wiele sprzecznych interesów jest do pogodzenia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • Kpiarz (2018-05-09 09:17) Zgłoś naruszenie 31

    A ja pytam grzecznie. Kiedy wreszcie skończy się ten podział na równych i równiejszych a rolnik będzie takim samym przedsiębiorcą jak szewc lub mechanik, i tak samo zapłaci pit- 5 i ZUS.? I dlaczego onnym przedsiębiorcom niktnicnir dopłaca.? Może czas aby kolejne rządy nie głaskały elektoratu kosztem jreszty społeczeństwa???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • i babcia też ?(2019-02-05 09:43) Zgłoś naruszenie 20

    ROBOTNIKA TRZEBA ZRÓWNAĆ Z CHŁOPEM , czyli każdemu młodemu wypłacić 100- 150 tys. zł. bezzwrotnego wsparcia, a wszystkich zwolnić od płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych, a KRUS zrównać z ZUSem, a na 10 lat przed terminem osiągnięcia wieku emerytalnego każdemu robotnikowi także rozpocząć wypłacanie co miesięcznej renty strukturalnej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!