« Powrót do artykułu

Liderów nagrodzimy na „Gali LexisNexis”

Justyna Szpara, adwokat w Kancelarii Łaszczuk & Wspólnicy, Sebastian Pietrzyk, adwokat w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka oraz Karol Lasocki, radca prawny w Chadbourne & Parke zwyciężyli w rankingu młodych gwiazd „Rising Stars 2012”, przygotowanym przez LexisNexis oraz redakcję Dziennika Gazety Prawnej. W rankingu znalazło się 30 młodych prawników, przed 35 rokiem życia, których klienci, przełożeni oraz członkowie kapituły wskazali, jako liderów jutra.

Rising Stars

żródło: Inne

Rising Stars

statystyki

Komentarze (6)

 • gohard(2013-01-09 20:37) Zgłoś naruszenie 00

  Zwłaszcza u pań...

  Odpowiedz
 • bleble(2012-06-22 23:12) Zgłoś naruszenie 00

  mogli tych zdjęć nie pokazywać, bo to raczej falling stars niż rising są...

  Odpowiedz
 • maxplanck(2012-06-21 00:19) Zgłoś naruszenie 00

  Ad.5 Widać :))) To samo pomyślałem

  Odpowiedz
 • czujny(2012-06-20 18:59) Zgłoś naruszenie 00

  Kilka luźnych, ale długich uwag:

  1. Mam wrażenie, że na wyniki ten rankingu miało wpływ to, że większość nominacji pochodziła od szefostwa dużych sieciowych kancelarii. Stąd nadreprezentacja prawników tam pracujących. Nie sądzę, aby duży wpływ na wyniki miały głosy klientów, ponieważ zdecydowana większość z wymienionych w rankingu raczej nie ma takiej pozycji na rynku, aby być rozpoznawalna dla szerokiego grona klientów biznesowych. Gdyby byli rozpoznawalni, to byliby wspólnikami (albo założyli swoje własne firmy), a przygniatająca większość wspólnikami nie jest.

  2. Wiekszość tych ludzi to z całą inteligentni ludzie. Należy jednak pamiętać, że większość z nich pracuje w dużych korporacyjnych kancelariach, zatrudniających dziesiątki lub setki osób. Są to zatem z całą pewnością ludzie, którzy potrafili dać sobie radę w korporacyjno-biurowym życiu. Czy rzeczywiście są bardzo wybitnymi prawnikami, czy tylko potrafili dobrze dostosować się do korporacyjnego życia - to się okaże, na razie są na to za młodzi. Nie jestem wrogiem korporacji, ale każdy kto kiedyś pracował w korporacji doskonale wie jak wiele osób w takich miejscach potrafi iść w górę nie dzięki realnym umiejętnościom, a raczej umiejętności przystosowania.

  3. O wiele ciekawszy byłby ranking ograniczony do młodych prawników, którzy poszli inną drogą niż awansowanie w ramach dużych kancelarii i założyli swoje własne firmy. Z grona do 35 lat dałoby się na pewno wybrać ludzi którzy mają już jakąś pozycję na rynku i są rozpoznawali wśród klientów. Oczywiście nie pracują nad sprawami typu sprzedaż Polkomtela, tylko nad czymś znacznie mniejszym, ale może w przyszłości...

  4. Jestem przekonany, że prawnik, który teraz ma 30-35 lat, a gwiazdą będzie za 10-15 lat, nie jest teraz w tym rankingu. Może teraz stara się zarobić na czynsz skromnego biura i inne koszty, może sam biega nadawać pisma na poczcie, ale od jednego klienta do drugiego, od transakcji do transakcji... a wśród 30 laureatów tego rankingu paru zostanie wspólnikami, reszta dorobi się tylko większych worów pod oczami, a wszyscy będą nadal spłacać kredyty na mieszkania i domy.

  5. Wszyscy, który planują karierę prawniczą - spójrzcie na tych ludzi i zastanówcie się, czy czasem na ich twarzach nie widać już śladów wielu wieczorów i nocy spędzonych nad pisaniem dokumentów.

  Odpowiedz
 • Kat-on(2012-06-21 01:51) Zgłoś naruszenie 00

  Widać, że kolega czujny zna się na rzeczy. Zgadzam się w 100%. Jak w czołówce pewnego znanego filmu: "The truth is out there" :-)))

  Odpowiedz
 • młody adwokat z małego miasteczka(2012-06-22 09:25) Zgłoś naruszenie 00

  Dokładnie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!