Zarabiają miliony, ale i tak oszukują fiskusa. Oto gwiazdy, które nie płaciły podatków

Z fiskusem nie ma żartów - a przekonały się o tym także gwiazdy światowego formatu. Za uchylanie się od płacenia podatków znani celebryci nierzadko byli skazywani na karę więzienia.

Wesley Snipes

autor: T Conradżródło: Newspix

Wesley Snipes

Znany aktor już wcześniej miał kłopoty z prawem - w 1993 roku został zatrzymany za nielegalne posiadanie broni, a rok potem uciekając przed policją z prędkością ponad 200 km na godzinę spowodował wypadek i był aresztowany za przekroczenie prędkości na autostradzie.
Jednak dopiero problemy z fiskusem przyniosły mu prawdziwie kłopoty. W 2008 r. sąd w stanie Floryda skazał Snipesa na 3 lata więzienia za przestępstwa podatkowe. Udowodniono mu umyślne uchylanie się od płacenia podatków federalnych w latach 1999 – 2001. Jego należność wobec fiskusa była niemała, bo aktor nie odprowadził podatku od 38 milionów dolarów.
Snipes dopiero w tym roku wyszedł z więzienia - do 19 lipca tego roku będzie przebywał jeszcze w ramach kary w areszcie domowym.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Polak(2013-06-23 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    Udupić tych co nie płacą podatków, dlaczego państwo opiera się tylko na biedocie? to oni utrzymują tych darmozjadów. Redaktorzy Aktorzy Prawnicy Pracodawcy nie wszyscy żerują na biedocie, zlikwidować wszelkiego rodzaju odpisy to furtka do wyłudzania pieniędzy , w końcu zakończyć ten przekręt.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!