Zarabiają miliony, ale i tak oszukują fiskusa. Oto gwiazdy, które nie płaciły podatków

Z fiskusem nie ma żartów - a przekonały się o tym także gwiazdy światowego formatu. Za uchylanie się od płacenia podatków znani celebryci nierzadko byli skazywani na karę więzienia.

Lauryn Hill

autor: Byron Smithżródło: Newspix

Lauryn Hill

Niedawno za przestępstwa podatkowe piosenkarce zasądzono karę trzech miesięcy pozbawienia wolności oraz trzech miesięcy aresztu domowego.
W ubiegłym roku wokalistka przyznała się do winy - nie zapłaciła podatków od zarobków, jakie uzyskała w latach 2005-07. Hill była winna fiskusowi nieco ponad 500 tys. dol., jednak wraz z karami dług urósł niemal dwukrotnie - do 900 tys.
Miała wyrównać te należności dzięki zyskom z nowego kontraktu płytowego, jednak planów nagraniowych nie udało się zrealizować, a Hill oddała jedynie 50 tys. dol.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Polak(2013-06-23 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    Udupić tych co nie płacą podatków, dlaczego państwo opiera się tylko na biedocie? to oni utrzymują tych darmozjadów. Redaktorzy Aktorzy Prawnicy Pracodawcy nie wszyscy żerują na biedocie, zlikwidować wszelkiego rodzaju odpisy to furtka do wyłudzania pieniędzy , w końcu zakończyć ten przekręt.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!