Australia: 10 miejsc, które trzeba zobaczyć

Tripadvisor zebrał opinię opinię turystów z całego świata, którzy wybrali 10 najlepszych miejsc, które warto zobaczyć podczas podróży do Australii.

  • Sydney - największe miasto Australii, stolica stanu Nowa Południowa Walia. Założone w 1788 jest obecnie wiodącym w Australii centrum finansowym, handlowym, transportowym i kulturalnym oraz popularnym centrum turystycznym. Głównymi symbolami Sydney jest zaplanowana i wybudowana przez Jørna Utzona Opera, most Harbour Bridge oraz wieża Sydney Tower.
  • Melbourne - drugie pod względem wielkości miasto w Australii. Melbourne było stolicą Australii od 1901 do 1927, kiedy przeniesiono stolicę zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami do Canberry. Melbourne za swoje walory było dwukrotnie uznane przez magazyn The Economist za Najlepsze miasto do życia na świecie, raz w roku 2002 i ponownie w roku 2004. Melbourne posiada największą liczbę zagranicznych studentów po takich miastach jak Londyn, Nowy Jork i Paryż. Jest największym skupiskiem polonijnym Australii (16 439 osób)
  • Port Douglas - jest to pełna hoteli, pensjonatów oraz restauracji miejscowość wczasowa, której atutami jest szeroka plaża, pola golfowe bliskość Wielkiej Rafy Koralowej, odtworzony fragment lasu deszczowego
  • Cairns - Cairns przyciąga turystów dogodnie położonym portem lotniczym oraz lokalizacją. Wielka Rafa Koralowa znajduje się zaledwie o 1 do 1,5 godziny rejsu szybką łodzią od portu. Ponadto jest bazą wypadową dla uprawiania spływów górskimi rzekami, a w pobliskich górach paralotniarstwa. Najlepsze warunki pogodowe panują w okresie zimy - od maja do października.
  • Brisbane - stolica stanu Queensland, położone u ujścia rzeki Brisbane do zatoki Moreton. Jest jednym z największych miast Australii. Klimat subtropikalny z gorącymi, wilgotnymi latami i ciepłymi, łagodnymi zimami.
  • Byron Bay - małe miasteczko, ale znane jako ośrodek wypoczynkowy i idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych.
  • Perth - Perth jest najbardziej odosobnioną metropolią świata. Od najbliższego dużego miasta – Adelajdy dzieli je 2845 km. Do Sydney jest stąd dalej niż choćby do Dżakarty.
  • Adelajda - jest znana jako „miasto kościołów” z powodu bardzo dużej ilości kościołów wielu wyznań znajdujących się w tym mieście, ale według popularnego powiedzenia, na każdy ze zbudowanych kościołów wybudowano przynajmniej jeden pub. Dużą część obszarów dookoła Adelajdy zajmują winnice które włącznie ze słynną Barossa Valley są częstym celem wycieczek.
  • Surfers Paradise - jak sama nazwa wskazuje jest to australijska miejscowość idealna dla surferów.
  • Hobart - miasto w Australii, stolica Tasmanii. Założone zostało (jako kolonia karna) w 1804 jako drugie po Sydney miasto Australii. Prawa miejskie od 1842. Hobart jest centrum finansowym i administracyjnym Tasmanii. Ma 205 566 mieszkańców
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!