Największe atrakcje turystyczne w Niemczech

Niemiecka  Centrala  Turystyki poprosiła zagranicznych turystów o wskazanie 10 największych niemieckich atrakcji turystycznych. Zobaczcie najciekawsze miejsca, które warto zwiedzić podczas pobytu w Niemczech.

 • 10. Wyspa Muzeów w Berlinie – położna w centrum Berlina na rzece Sprewie jest jednym z najważniejszych kompleksów muzealnych na całym świecie, obejmującym: Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową oraz Stare Muzeum. Od 1999 roku Wyspa Muzeów została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, jako przykład unikatowego zespołu architektonicznego i kulturalngo.
 • 9. Zamek Schwetzingen – obok zamku w Heidelbergu należy do największych atrakcji turystycznych Badenii-Wirtenbergii. Do zamku przynależą rozległe ogrody, których część została zaprojektowane we francuskim stylu, część w stylu angielskim.
 • 8. Pałac Sanssouci w Poczdamie – jest to wzniesiona w XVIII wieku, rokokowa posiadłość należąca do Hohenzollernów. Od 1990 roku Pałac Sanssouci (należący do grupy pałaców i zespołów parkowych w Poczdamie i Berlinie) widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
 • 7. Skała Lorelei na Renie – jest miejscem związanym z wieloma legendami. Wysoka na 120 metrów nad poziom wód Renu, jest legendarnym miejscem ukrycia skarbu Nibelungów. Inna legenda mówi, że ze skały rzuciła się do wody młoda, zdradzona przez kochanka dziewczyna o imieniu Lorelai. Zmieniona w syrenę swoim śpiewem zwodziła pływających po Renie rybaków, wciągając ich na skały.
 • 6. Doki i port w Hamburgu – Hamburg może się poczyścić największym w Niemczech portem, który turyści z całego świata wskazali jako jedną z 10 największych atrakcji turystycznych, którą chcieliby zobaczyć podczas pobytu w Niemczech.
 • 5. Kościół Marii Panny w Dreźnie – znajdujący się na drezdeńskim Nowym Rynku kościół należy do najbardziej znanych i monumentalnych świątyń w Europie. Świątynia została wybudowana w barokowym stylu. Kościół zniszczony podczas II Wojny Światowej został odbudowany dopiero pod upadku Muru Berlińskiego.
 • 4. Brama Brandenburska – zabytkowa XVIII-wieczna budowla, dziś stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Berlina. W wyniku podziału Niemiec na RFN i NRD i wybudowaniu Muru Berlińskiego, Brama Brandenburska znalazła się w samy środku obszaru granicznego, uniemożliwiając tym samym jej przekroczenia. Po upadku Muru berlińskiego Brama Brandenburska stała się symbolem Pokoju i Wolności, a jej wizerunek znajduje się na niemieckich rewersach 10, 20 i 50 eurocentowych monet.
 • 3. Katedra Św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii – jej budowa trwałą z przerwami ponad 600 lat. Dzisiaj zachwyca swoją gotycką architekturą i rozmachem z jakim została wybudowana.
 • 2. Zamek Neuschwanstein – ten bajkowy pałac został wybudowany na zlecenie króla Ludwika II Bawarskiego, słynącego ze swojej rozrzutności. Styl w którym został wybudowany jest mieszanką stylów: neoromańskiego, pseudomauretańskiego oraz neogotyckiego. Co roku ponad milion osób odwiedza zamek, który stał się największą atrakcją turystyczną Bawarii.
 • 1. Zamek w Heidelbergu – wybudowany w gotycko – renesansowym stylu zamek jest położony na górze Koenigstuhl w Hedeilbergu. Turyści zwiedzający zamek mają możliwość zobaczenia największej na świecie beczki do wina, oraz jedyne w swoim rodzaju Muzeum Aptekarstwa.
statystyki

Komentarze (5)

 • AA(2016-03-20 21:41) Zgłoś naruszenie 31

  A gdzie Rothenburg ob der Tauber ? Gdzie zamki nad Mozelą ? Mainau ? Königstein, Bastei ? i wiele innych fajniejszych miejsc. Wiadomo, że nigdy się nie dogodzi każdemu, ale ta lista to śmiech, stworzona przez ludzi, którzy niewiele widzieli

  Odpowiedz
 • x(2012-05-14 21:46) Zgłoś naruszenie 11

  ss

  Odpowiedz
 • Polak(2012-05-14 21:45) Zgłoś naruszenie 16

  Ja proponuje zwiedzanoe obozow koncentracyjnych

  Odpowiedz
 • Ola Klejsa (2016-04-06 15:32) Zgłoś naruszenie 10

  Nie wiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy jest fajnie tam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha ha ha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • fifi(2012-05-12 22:51) Zgłoś naruszenie 10

  Ja proponuję niesamowite urządzenie - podnośnia statków w okolicach Eberswalde.
  http://www.youtube.com/watch?v=5QcVq9NhOS0&feature=related
  Szczegóły:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Podno%C5%9Bnia_statk%C3%B3w_Niederfinow

  http://en.wikipedia.org/wiki/Niederfinow_boat_lift

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!