« Powrót do artykułu

Co to jest dozwolony użytek i jakie są jego granice?

Istnieją sytuacje, w których prawo zezwala na legalne wykorzystanie utworów chronionych. Jest to tzw. dozwolony użytek stanowiący ograniczenie treści autorskich praw majątkowych. Wyróżnić możemy dozwolony użytek osobisty oraz publiczny.

HD-DVD

żródło: ShutterStock

Przykładem dozwolonego użytku osobistego będzie pożyczenie znajomemu płyty DVD z filmem

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • autor(2014-01-30 19:02) Zgłoś naruszenie 10

    Co to za bzdury ?. Proszę szanownego autora o zapoznanie się z całym art. 24 ustawy autorskiej i odnalezienie tam wzmianki o tym, czego tyczy się ten artykuł. Nadto dodać że wiele wysiłku trzeba włożyć aby nie chcieć zauważyć tam mowy o EGZEMPLARZU. Artykuł ten został ustanowiony na poczet korzystania z płyt DVD (nośników legalnie nabytych) o czym szanowny autor zapomina lub świadomie wiedzieć nie chce. Wmawiacie ludziom farmazońskie interpretacje dotyczące tego, czego autor artykułu sobie życzy a nie tego, co jest zapisane w ustawie. Kolejno taki pranwniczyna czeka na łosia którego złapią na piractwie.. żenada.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!