« Powrót do artykułu

ACTA niezgodna z polską konstytucją

Opinie najwybitniejszych prawników nie pozostawiają złudzeń: ta międzynarodowa umowa (ACTA) jest niezgodna z polską konstytucją. A konkretnie z samym jej sednem, czyli gwarancjami demokratycznego państwa prawa.

Kable sieciowe

żródło: ShutterStock

ACTA niezgodna z polską konstytucją

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • baca(2012-02-29 08:28) Zgłoś naruszenie 00

  Ciekawe kiedy Pan Premier wyśle pilnie zawiadomienie o rezygnacji z ratyfikacji ACTA.

  Odpowiedz
 • Janusz(2012-02-29 09:46) Zgłoś naruszenie 00

  Nasi prawnicy oceniają, czy projekt dokumentu sporządzony przez państwo policyjne (USA) jest zgodny z normami prawa w państwie demokratycznym. Jest to oczywiście praca bezsensowna. Jeżeli obywatele USA pozwolili sobie po 11 września odebrać wiele podstawowych praw obywatelskich, to ich problem. Przecież mieszkają w "wolnym, demokratycznym" kraju i wszytko im wolno. Tusku powinien wytłumaczyć dlaczego zależy mu na budowaniu (odbudowywaniu?) państwa policyjnego.

  Odpowiedz
 • kuzyn_maupy(2012-02-29 09:50) Zgłoś naruszenie 00

  sprzeczne z Konstytucją RP i z Kodeksem Cywilnym...
  Korzenie ACTA mają swoje źródło w 1994 roku, gdy Sejm RP uchwalił ustawę o prawach autorskich i pokrewnych sprzeczną polskim Kodeksem Cywilnym, ministrem kultury był polski reżyser i aktor Kazimierz Dejmek pod rządami SLD-PSL i premiera Waldemara Pawlaka za prezydentury Lecha Wałęsy...
  a wcześniej od 1943 w ONZ, od 1974 w OMPI, później w WTO, i jak widać GMO, ACTA, SOPA, PIPA, TRIPS, INDECT, TPP, czy ECHELON, to tylko odmiany światowego problemu, jakim dziś jest IP (Intelectual Proprety), więc nie tyle chodzi o GMO, ACTA lub jakiś internet, tylko o usunięcie z polskiego i europejskiego prawa tej proamerykańskiej "własności intelektualnej", która jest sprzeczna polskim Kodeksem Cywilnym i z Konstytucją RP - problemem jest złodziejski mechanizm tzw "własności intelektualnej", zakładający sprzedawanie tej samej pracy milionom ludzi, miliony razy - już bez pracy, bo on najbardziej zagraża fundamentom prawa polskiego i europejskiego, gdyż to podważa wszelkie zasady prawa oparte o własność materialną, co siłą rzeczy prowadzi stopniowo i nieuchronnie do bezprawia i anarchii..., bo prawo wewnętrznie sprzeczne przestaje być prawem..., dlatego pilnie potrzeba REFERENDUM !!!

  Odpowiedz
 • g(2012-02-29 11:36) Zgłoś naruszenie 00

  Ludzie popatrzcie co nasz rząd robi. Niezgodnie z opinią publiczną działa i wolą narodu. "– Powinniśmy jednak rozpocząć proces ratyfikacji ACTA – mówi nam konstytucjonalista dr Ryszard Piotrowski. – Skoro polski rząd ją podpisał"

  moim zdaniem rząd powinien podać się do Dymisji!!! Dość podpisywania uchwał za plecami a cukrzenia że nie postąpi się wbrew woli narodu.

  Ja stąd wyjeżdżam jak tylko moja połówka skończy tu zasrane studia, po których roboty tu nie dostanie.

  Odpowiedz
 • kuzyn_maupy(2012-02-29 13:48) Zgłoś naruszenie 00

  znów kręcą w TV - Panie Ministrze Boni !!! jaka ochrona własności ??? której własności ??? intelektualnej czy materialnej ??? przecież jedna drugą wyklucza, więc o ochronie której własności w kółko kręcicie !!! tu nie chodzi o żadną wolność w internecie, tylko o każdą całą naszą wolność, a ta amerykańska "własność intelektualna", to tylko amerykańskie neo-niewolnictwo, i my tego nie chcemy !!!

  Odpowiedz
 • kuzyn_maupy(2012-03-01 09:41) Zgłoś naruszenie 00

  ACTA wraz z IP to oczywisty zamach na wolność i gospodarkę, bo podważają własność materialną i jak każdy monopol wykluczają wolność, równość prawa, uczciwość, etykę, konkurencję, demokrację i wszelkie swobody obywatelskie..., to zamach na całą Europę w tym przypadku..., a ściślej, na kasę całej Europy..., ale politycy i prawnicy przecież zawsze się wyżywią naszym kosztem, więc mają to głęboko w doopie... i w Warszawie, i w Brukseli..., więc czeka nas coraz więcej represji i niechybnie anarchia, czyli państwo bez władzy, co nie oznacza, że bez porządku, przeciwnie może właśnie nastąpi era porządku...

  Odpowiedz
 • Stan(2012-03-02 07:44) Zgłoś naruszenie 00

  Wydarzenia ostatnich miesięcy związane z ACTA czy GMO uświadamiają tylko obywatelom jak rządy nie tylko polski ale i większości krajów są opłacane przez prywatne koncerny, bo jak inaczej można nazwać lobbing jak nie łapownictwem. (Wszystkie wielkie koncerny mają oficjalnie wydzielony budżet na lobbing) Proceder ten jest powszechny i na miliardową skalę. Mimo że wszyscy o tym wiedzą to politycy z uśmiechem na twarzy próbują nam wcisnąć swoją uczciwość. Przeraża mnie ten tupet. Demokracja już dawno umarła i zastanawiam się czy nie za późno się budzimy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!