« Powrót do artykułu

Prawo autorskie na jednolitym rynku cyfrowym. Największe wątpliwości po wejściu w życie unijnej dyrektywy

Nowe przepisy europejskie dotyczące prawa autorskiego na jednolitym rynku cyfrowym – co budzi największe wątpliwości po wejściu w życie unijnej dyrektywy?

Piotr Bzówka, adwokat w Kancelarii KONDRAT i Partnerzy

żródło: Materiały Prasowe

Piotr Bzówka, adwokat w Kancelarii KONDRAT i Partnerzy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • abcd(2019-06-20 20:59) Zgłoś naruszenie 10

    Dlaczego 70 lat od śmierci autora, a nie 170? Chronione powinny być prawa autorskie autora, a nie jego spadkobierców przez 3 pokolenia.

    Odpowiedz
  • Cyklon(2019-06-21 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    To rzeczywiście jest ochrona dużych firm, podam przykład ; jestem kompozytorem i autorem tekstów a także wykonawcą nagrywam teledyski i tak się też stało tym razem więc go opublikowałem w sieci (YouTube) Po jakimś czasie ZAiKS zobaczył film i stwierdził ze nie jestem członkiem ZAiKS-u (stowarzyszenia sydosowieckich artystów) więc nie mogę być jego autorem i zażądał od You Tube usunięcia filmu. Tak się też stało. W Polsce nie można było wygrać procesu bo stanowisko ZAiKS-u było najważniejsze. Wygrałem przed sądem w USA odszkodowanie od dostawcy internetowego za niesłuszne usunięcie filmu. Co w Polsce zrobił ZAiKS - nieformalnie sprzedał kompozycję sydowskiej artystce z Francji ZIS która piosenkę nagrała podające ze jest jej kompozytorką i to jej za moją kompozycję ZAiKS wypłaca tantiemy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!