« Powrót do artykułu

Dyrektywa autorska przyjęta: Czas na ustawę. Czy politycy zdążą wywiązać się ze swojego zadania?

Dyrektywa o prawach autorskich została zatwierdzona 15 kwietnia br. Od tego czasu, czyli daty opublikowania w Dzienniku Urzędowym, kraje członkowskie będą miały dwa lata na wdrożenie jej założeń. Zdążymy?

copyright, prawo autorskie

żródło: ShutterStock

Niedługo może się okazać, że mozolnie, przez ostatnie miesiące, wypracowywany w PE kompromis, między interesami użytków końcowych i samymi twórcami, ustawodawca kaganiec poluzuje jednym, a nałoży drugim.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • wyjasnic korupcje polityczna ACTYA 2.0(2019-04-13 07:35) Zgłoś naruszenie 10

  W sprawie dyrektywy ACTA 2.0 nalezy powolac sejmowa komisje sledcza i ustalic jakie lobby i w jaki sposob procedowaly akt normatywny tak szkodliwy dla interesow Polski W szczegolnosci nalezy wyjasnic korupcje polityczna w PE/handel glosami miedzy Francja a Niemcami-chodzi o zgode na budowe szkodliwego dla Polskich interesow energetycznych budowe gazociagu Nord Stream II/ co do tej pory nie zostalo sprawdzone i poddane kontroli przez wladze UE.

  Odpowiedz
 • stop ACTA 2.0 stop hipokryzji UE(2019-04-13 07:26) Zgłoś naruszenie 10

  Dyrektywa ACTA 2.0 jest absurdalna tak samo jak inicjatywa powolania Jednolitego Rynku Cyfrowego na terenie UE.Skonczy sie to powaznymi napieciami spoleczno-politycznymi i calkowitym rozpadem Unii Europejskiej!!Juz teraz wiekszosc mlodych ludzi w Polsce jest za POLEXITEM i ta tendencja bedzie narastac.W ciagu nastepnych dwoch lat Polska musi przeprowadzic REFERENDUM OBYWATELSKIE w SPRAWIE OPUSZCZENIA STRE UKTUR UE!!Glosowalem za wejsciem do UE ale teraz bym zaglosowal za wyjsciem z tych zbiurokratyzowanych struktur ktore ograniczaja wolnosc i demokracje w Polsce.

  Odpowiedz
 • stop ACTA 2.0 stop Ringier Axel Springier(2019-04-13 07:39) Zgłoś naruszenie 00

  Dyrektywa ACTA 2.0 jest wielkim skandalem politycznym i powinna byc calkowicie odrzucona przez nastepny rzad ktory mam nadzieje powstanie z udzialem narodowcow.

  Odpowiedz
 • ad vocem(2019-04-13 07:52) Zgłoś naruszenie 00

  Pilotowanie ACTA 2.0 ma byc powierzone Ministerstwu Cyfryzacji bo ta dyrektywa powstala w ramach Jednolitego Rynku Cyfrowego a resort kultury nie ma w tym zakresie kompetencji merytorycznych.ani tez wysokokwalifikowanych urzednikow. od gospodarki cyfrowej.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!