Prawo

źródło: ShutterStockPrawo

statystyki

Krajowa Rada Sądownictwa nie będzie decydować o nowej strategii dla wymiaru sprawiedliwości

Barbara Zawisza14.08.2013, 13:00; Aktualizacja: 14.08.2013, 13:32

Pod koniec lipca minister sprawiedliwości Marek Biernacki opublikował w „Rzeczpospolitej” swój artykuł na temat opracowywanego przez podległy mu resort dokumentu, który określa cele strategiczne dla wymiaru sprawiedliwości. W tekście wskazał na mnogość wizji, które mieli jego poprzednicy i które odchodziły następnie wraz z nimi. Podkreślił, że w takiej sytuacji ważne jest, by przygotowywany właśnie dokument miał jak najszersze poparcie wszystkich zainteresowanych stron. Do wspólnych obrad nie zaprosił jednak Krajowej Rady Sądownictwa.

Nie sposób zaprzeczyć tej oczywistej tezie, lecz na obecnym etapie należy chyba podejść z dużą dozą ostrożności do deklaracji pana ministra, który np. zwrócił uwagę na istotną rolę Krajowej Rady Sądownictwa (KRS). Jednakże ani KRS, ani organizacje sędziowskie nie uczestniczyły w tworzeniu wspomnianego dokumentu. W skład zespołu pracującego nad strategią wchodzą przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości, Prokuratury Generalnej, Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz Centralnego Zarządu Służby Więziennej.


Pozostało jeszcze 84% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub wykup dostęp
WYKUP DOSTĘP
Wyślij SMS o treści:

KD.ARTYKUL na numer:7255

Koszt SMS to 2zł + VAT

Jeżeli posiadasz darmowy kod dostępu, wprowadź go w oknie powyżej. Kod daje dostęp do wybranego artykułu.

więcej informacji »

Masz problem z dostępem lub potrzebujesz więcej informacji?
Skorzystaj z poniższych linków
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Prawnik: najnowsze