« Powrót do artykułu

Tysiące Polaków może stracić pracę. Wszystko przez unijną dyrektywę

Nowelizacja unijnej dyrektywy o delegowaniu pracowników może zagrozić setkom tysięcy polskich miejsc pracy; to ostatni dzwonek, by usłyszano nasz głos w Europie - mówi prezes Inicjatywy Mobilności Pracy Stefan Schwarz. "Solidarność" uważa z kolei, że propozycja KE to "krok we właściwym kierunku".

euro, waluty, UE

żródło: ShutterStock

Mija półmetek prac związanych z budzącą kontrowersje nowelizacją unijnej dyrektywy o delegowaniu pracowników.

statystyki

Komentarze (3)

 • ahon(2016-10-25 12:06) Zgłoś naruszenie 40

  tja... pracować za europejskie stawki to by firmy z Polski chciały, ale płacić europejskich stawek już nie. Ciekawe. Zupełnie nie rozumiem jak zmiana przepisów mogłaby wpłynąć na "konkurencyjność" polskich przedsiębiorstw - chodzi pewnie o to, że przestaniemy być konkurencyjni świadcząc usługi poniżej progu unijnej opłacalności i równając w dół wszelkie standardy. tja.

  Odpowiedz
 • acer(2016-10-25 14:53) Zgłoś naruszenie 20

  jak zawsze wyzysk głupków

  Odpowiedz
 • gocha20(2016-10-26 18:20) Zgłoś naruszenie 20

  nie ma to jak lament polskich pseudo przedsiębiorców sam podatek od CIT w Polsce 19 % w Niemczech ponad 30 a w Danii to już w ogóle, poza tym tam zus jest o wiele wyższy ale u nas będą biadolić żeby móc w świetle prawa traktować rodaków wysyłając ich na budowy w UE jak u nas Ukraińców czyli zero ludzkich warunków jeszcze im potrącają z wynagrodzeń odpowiednie kwoty; zawsze mało i mało żeby dorobić się fortuny w pierwszym pokoleniu... to przykład mentalności kalego ....

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!