« Powrót do artykułu

Pracodawca na rynku pracownika - jak firmy z branży IT przyciągają kandydatów?

Nie przekonują ich już wysokie pensje. Informatycy i programiści mają świadomość, że są na rynku towarem deficytowym, a więc to oni mogą dyktować warunki pracodawcom. Płatna przeprowadzka? Udział w prestiżowych szkoleniach? A może kreatywne miejsce pracy i „chill room”? Pracodawcy są w stanie zaoferować bardzo wiele, aby pozyskać niezbędnych specjalistów z branży IT.

internet, komputer, sieć, IT

żródło: ShutterStock

W sytuacji permanentnego niedoboru pracowników IT, pracodawcy często szukają specjalistów daleko poza lokalizacją swojej firmy.

statystyki

Komentarze (6)

 • zenek spod opola(2016-10-23 09:03) Zgłoś naruszenie 62

  Bzdura. 90% pracy w tej branży to utrzymaniówka kilkunastoletnich słabo napisanych "systemów" za 1,5k euro na ręke ;)

  Odpowiedz
 • sysadmin(2016-10-23 21:56) Zgłoś naruszenie 50

  Do Raf: jakbyś był naprawdę dobry, to by cię już na 2-3 roku zrekrutowali. Jak sięgam pamięcią, już na przełomie wieków na dobrych informatykach było ostre wyławianie pracowników wśród młodych roczników. Na co ty chłopie czekałeś i co sobie wyobrażałeś, że wyróżnienie na dyplomie da ci doświadczenie wymagane w pracy?

  Odpowiedz
 • Michał(2016-10-24 00:59) Zgłoś naruszenie 20

  Raf, podeślij tutaj link do swojej witryny/githuba/linkedin itd., chętnie odwiedzę i na pewno zadzwonię, jeśli jest tak jak mówisz.

  Odpowiedz
 • Raf(2016-10-23 20:07) Zgłoś naruszenie 23

  Tak bardzo firmy szukają informatyków że po ukończeniu studiów inżynierskich (z wyróżnieniem!), musiałem przez dwa miesiące słać CV zanim ktoś odpowiedział...

  Odpowiedz
 • UUU(2016-10-25 07:27) Zgłoś naruszenie 10

  Bzdura.Firmy obiecują złote góry, pieniądze na relokację.Jak przychodzi co do czego wycofują się z zobowiązań często nie płacąc za wykonaną pracę.Potem szukają następnych jeleni dając te same ogłoszenia. Częste takie sytuacje na rynku pracy dla programistów.

  Odpowiedz
 • Bartosz(2016-10-31 09:51) Zgłoś naruszenie 00

  Nie tylko pieniądze przyciągają pracowników - pewnie, że są ważne, ale to nie wszystko. Jak firma oferuje szkolenia i możliwość rozwoju to osobiście postawiłbym na taką. Teraz pracuję w Codete i zarówno pierwsza jak i druga kwestia jest na bardzo wysokim poziomie. No i atmosfera + dzielenie się wiedzą - takie firmy przyciągają najlepszych ;)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!