« Powrót do artykułu

Czysta klimatyzacja i ciepłe napoje, czyli czego pracownik może wymagać od pracodawcy

Pracodawca musi zapewnić pracownikom odpowiednie warunki pracy, czyli między innymi ma obowiązek przygotować dla nich odpowiednie pomieszczenia, dostarczyć im wodę i zapewnić robocze ubranie. 

rekrutacja, praca, pracownik

żródło: ShutterStock

Temperatura w miejscu pracy w pomieszczeniach biurowych nie może być niższa niż 18 °C.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • robol w Polish Army(2017-08-03 09:21) Zgłoś naruszenie 30

    te wszystkie przepisy bhp to takie ble ble ble. Temperatura ma być taka a taka. A co jak nie jest. ???????? A od pracodawcy temp. nie zależy bo ciepło dostarcza miasto???????? Nawet te mądre głowy z PIPu czy innych nic nierobiących agend (tylko powtarzających ble ble ble) nie znają odpowiedzi na proste pytania. Co zrobić gdy temp. jest wysoka????? a wody nie ma. Np. w armii. Komisja, sprawdzanie temp. punk do rozkazu, przetarg na wodę i właśnie nadeszła jesień. A komendant WOGu (wojsk. oddz. gosp. mający forsę) nie kupi wcześniej wody jak nie będzie rozkazu (w rozkazie) bo może się zdarzyć że nie będzie upałów. I co ?????? a jak niższa to co?????????? Pracuś ma robić od do godz. i koniec.A tutaj mmiasto ma awarię cieplika. Do **** TE PRZEPISY.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!