« Powrót do artykułu

Zakaz handlu w niedziele ma dotyczyć większości pracowników

Wszystko wskazuje na to, że ograniczenie handlu w niedzielę obejmie większość sklepów, a nie tylko kilka procent placówek. Posłowie oraz autorzy obywatelskiego projektu zmian w tej sprawie potwierdzają, że proponowane przepisy trzeba poprawić w taki sposób, aby obejmowały większość pracowników całej branży.

sklep, market, hipermarket, zakupy, handel

żródło: ShutterStock

Problemy wynikają z definicji placówki handlowej, która ma być objęta ograniczeniem sprzedaży w niedziele.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • WKUTY(2016-10-13 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem, dlaczego tego projektu nie przekazano do konsultacji społecznych, choćby przez ankietę internetową. Dlaczego w internecie ? Bo projekt dotyczy ludzi, którzy notorycznie nie mają czasu w realu, a tylko z doskoku w necie. Nie pojmuję dlaczego nie zastosowano rozwiązania typu win-win, jakie obowiązują w Szwecji ? Tam przestrzega się prawa pracy od dziesiątek lat, a nie od roku, jak u nas. Zastąpiono tam, ale tylko w soboty i niedziele, pracowników w sklepach studentami. Dlaczego mi na tym tak zależy ? Otóż dokonuję zakupów spożywki głównie w tzw. "sieciówkach" Jest tam tanio, w miarę dobra jakość towarów, a warunki zakupu są bardzo dobre. A najważniejsza przewaga "sieciówek " to to, że nie trzeba ponownie analizować towaru co do ceny i jakości, wszędzie w danej sieciówce jest taki sam, po tej samej cenie i jak potoczna nazwa "sieciówki" mówi, mogę go kupić po drodze , na terenie całej aglomeracji, niejako przy okazji załatwiania innych spraw. Pokażcie mi sklepy rodzinne, które to gwarantują ? W Europie są gotowe rozwiązania, tak samo jak z przepisami obyczajowymi, tylko trzeba po nie sięgać, a nie miotać się od ściany do ściany. Chcecie znowu mieć wniosek o referendum w tej sprawie ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!