Zobacz, jakie świadczenia wzrosną od 2017 roku

Od 2017 roku wzrośnie między innymi płaca minimalna i stawka godzinowa dla zleceniobiorców. Jakie jeszcze świadczenia ulegną podwyżce?

emeryt, emerytura

żródło: ShutterStock

Najniższa emerytura wzrośnie do 1000 zł

Wzrosną także najniższe emerytury, a to dzięki waloryzacji zaproponowanej przez rząd. Z planów ekipy Szydło wynika, że wszystkie emerytury i renty z systemu ubezpieczenia społecznego, z ubezpieczenia społecznego rolników, z zaopatrzenia tzw. służb mundurowych, zasiłki i świadczenia przedemerytalne mają w marcu zostać podniesione o wskaźnik 100,73 proc.

W efekcie wszyscy emeryci otrzymają podwyżkę zgodną ze wskaźnikiem waloryzacji. Ci, których świadczenia nie przewyższają kwoty 1369,86 zł, mogą liczyć na gwarantowana podwyżkę w wysokości 10 zł. Natomiast najniższa emerytura zostanie podniesiona z z obecnej kwoty 882,56 zł do 1000 zł, renta socjalna - z 741 zł 35 gr. do 840 zł, a renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy - z 676 zł 75 gr. do 750 zł.

Także rolnikom w KRUS zostanie zagwarantowana najniższa emerytura na poziomie 1000 zł, co roku waloryzowana.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (10)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!