Zobacz, jakie świadczenia wzrosną od 2017 roku

Od 2017 roku wzrośnie między innymi płaca minimalna i stawka godzinowa dla zleceniobiorców. Jakie jeszcze świadczenia ulegną podwyżce?

niepełnosprawni dyskryminacja bariery

żródło: ShutterStock

Kolejna podwyżka świadczenia pielęgnacyjnego

Od przyszłego roku nastąpi również kolejna podwyżka kwoty wypłacanej uprawnionym (głównie rodzicom niepełnosprawnego dziecka, którzy nie podjęli lub zrezygnowali z zatrudnienia w celu sprawowania opieki) do świadczenia pielęgnacyjnego.

Podwyżkę rodzice dzieci niepełnosprawnych wywalczyli sobie od rządu jeszcze w 2014 roku roku. Wysokość świadczenia jest podnoszona stopniowo i do 31 grudnia 2014 roku opiekunowie dostawali w sumie 1000 zł miesięcznie - 800 zł samego świadczenia i 200 zł dopłaty z rządowego programu. Od 1 stycznia 2015 r. świadczenie wynosiło już 1200 zł miesięcznie, a po 31 grudnia zwiększyło się do 1300 zł miesięcznie.

Natomiast od 1 stycznia 2017 roku świadczenie ma być co roku waloryzowane i będzie rosło o procentowy wskaźnik, o jaki zwiększać się będzie minimalne wynagrodzenie za pracę. O ile zwiększy się płaca minimalna w 2017 roku dowiesz się tutaj>>

Świadczenie pielęgnacyjne dla obojga rodziców - prezydent podpisał ustawę>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (10)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!