« Powrót do artykułu

Job-hopping wkracza do Polski. Coraz częściej przeskakujemy z pracy do pracy

Mianem job-hopperów określa się osoby, które często zmieniają pracę. Termin pochodzi z USA, gdzie statystyczny pracownik przez całą swoją karierę pracuje dla kilkunastu pracodawców. Przez dziesiątki lat średnia dla pracującego Polaka wynosiła zaledwie kilku. Nie zmieniła tego nawet transformacja ustrojowa, po której bezrobocie poszybowało w górę, a niepewność pracy utrzymywała się na wysokim poziomie. W badaniach opinii publicznej dominował pogląd, że dobra praca to stała praca. W ostatnim czasie trend ulega zmianie, a wśród Polaków, zwłaszcza młodych, coraz więcej jest „skoczków”.

lato, praca

żródło: ShutterStock

Polacy coraz częściej zmieniają pracę

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • PMR(2016-09-25 23:23) Zgłoś naruszenie 150

    W folwarczno - poddańskiej kulturze przedsiębiorców znad Wisły trudno nie być skoczkiem. Z reguły osoba z doświadczeniem i wiedzą jest zmuszana do odejścia. Ciężko agencjom HR przejść polityki stygmatyzowania "skoczków" na ich docenienie.Czterdziestoletni skoczek bee, ale w tekście " może zmieniać pracę nawet kilkanaście razy w ciągu całego życia zawodowego" . Cytowany Pan z Work Service zmienił pięciokrotnie pracę od 2009. Kim jest Dżamperem!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Kot(2016-12-02 21:16) Zgłoś naruszenie 40

    To nie wina pracownika że się nie dostosowuje, to raczej wina firmy które nie potrafią utrzymać pracownika. W moim dziale były trzy osoby - na styk. Jeden poszedł na półroczne zwolnienie -poważne problemy zdrowotne, drugi po dwóch tygodniach zwolnił się bo dostał inną pracę. Myślicie że kogoś zatrudnili? Ile można tak pracować? Nie, nie miałam innej pracy. Zwolniłam się. Nie dostalam pieniedzy za nadgodziny. Pracodawca powiedział ze nie zlecal mi nadgodzin.Też jestem roszczeniowym pracownikiem i do tego skoczkiem?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!