« Powrót do artykułu

Rynek pracy w świetnej kondycji. Pytanie, ile w tym prawdy, a ile statystyki

W lipcu płace rosły szybciej, niż oczekiwali analitycy, a wzrost zatrudnienia w tym okresie okazał się najwyższy od 6 lat.

Rynek pracy

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Rynek pracy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Arek(2016-08-18 11:33) Zgłoś naruszenie 50

  cały artykuł to wierutne kłamstwo ! ludzie, nie wierzcie tej propagandzie. W kraju o takim bezrobociu jak Polska nie ma i nigdy nie będzie problemu z pracownikami - chyba że płaci się im po 1200 - 1500 pln i wymaga od nich aby przenieśli się do Wawy,Poznania,itp lub dojeżdzali w jego okolice samochodem itp. Wtedy z pensji ( odpowiednika tygodniówki na zachodzie ) trzeba opłacić dojazdy, wyżywienie a czasem i wynająć pokój ( 400 pln) ZOSTAJE NA KONIEC MIESIĄCA OKOŁO MINUS 500 ABY NORMALNIE ŻYĆ. Ten kraj nie powinien wogóle istnieć skoro tak traktuje się tutaj ludzi. Nigdzie na świecie nie szmaci się tak ludzi jak u nas ( myślę tu o europie ) U nas aby zostać kierowcą cieżarówki czy autobusu potrzeba....CV, List motywacyjny, 5 lat doświadczenia itp. NA ZACHODZIE - PRAWO JAZDY KAT D :) ten kraj jest znienawidzony przez swoich obywateli jak żaden inny na świecie.

  Odpowiedz
 • XXYYZZ(2016-08-18 11:04) Zgłoś naruszenie 30

  Rzeczywistość kontra statystyka - kłamią zmysły czy liczby i procenty? Przeciętni Polacy odbierają rzeczywistość subiektywnie i poprzez losy swoich najbliższych, przyjaciół i znajomych, a ta rzeczywistość skrzeczy! Poza tym jeżdżą po świecie i przymierzają standardy polskie do odwiedzanych, tzw. zachodnich krajów! Siła nabywcza naszych, przeciętnych, polskich pensji jest - jak na potrzeby współczesnego pracownika i jego rodziny - niewielka. No cóż, przedsiębiorcy to postrzegają inaczej niż Kowalscy i Nowakowie.

  Odpowiedz
 • iwo(2016-08-30 14:54) Zgłoś naruszenie 10

  Jest mnóstwo ludzi o bardzo interesujących kwalifikacjach, a jednak pracy znaleźć nie mogą, mimo że intensywnie szukają. Są w przedziale 45+, a oferty są tylko dla juniorów, bo przecież wystarczą 2 lata doświadczenia... Wiele osób nie ma uprawnień do otrzymania zasiłku dla bezrobotnych, bo pracowali na krótszych umowach współpracy, zlecenia itp. i nie spełniają wymogu stawianego przez UP. Z czego ci ludzie mają żyć? Może ktoś się pofatyguje, porozmawia z ludźmi, popyta, poda rzetelne dane...- przecież ci ludzie istnieją

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!