« Powrót do artykułu

Niskie bezrobocie? Ze znalezieniem pracy wciąż jest problem. Zobacz, gdzie popełniasz błędy

Ponad połowa Polaków uważa, że znalezienie pracy w Polsce jest bardzo trudne – wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska. W lipcu stopa bezrobocia była natomiast najniższa od 1991 roku. Problemem okazuje się nie brak ofert, ale odpowiednie sprofilowanie i nastawienie kandydatów. - Nie potrafimy prawidłowo ocenić mechanizmów rządzących procesem zatrudnienia. Zbyt mało uwagi przykładamy wizerunkowi w mediach społecznościowych oraz nie wykorzystujemy w pełni posiadanej sieci kontaktów – oceniają eksperci od zarządzania karierą z Lee Hecht Harrison DBM Polska.

praca pracownik

żródło: ShutterStock

Tylko 4 proc. ankietowanych nie widzi żadnych problemów w uzyskaniu nowego zatrudnienia

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • Asa(2016-08-08 09:45) Zgłoś naruszenie 281

  To się może tyczy kilku wielkich miast, a Polska to przede wszystkim Polska powiatowa, małe miasteczka, często oddalone od autostrad i stref ekonomicznych, częto nawet nie ma netu. Tu takie "rady" są po prostu żałosne, nie z tego świata. Tu się nadal liczą znajomości, plecy. Albo nawet nie ma jakiejkolwiek pracy, nawet za minimum. Szanowni redaktorzy - nie znający życia - wyjdźcie ze swojego świata wielkich miast i pendolino i zacznijcie pisać o prawdziwych problemach z praca w Polsce, bo inaczej skończycie jak politycy PO

  Odpowiedz
 • elo(2016-08-08 11:19) Zgłoś naruszenie 150

  Nareszcie ktoś napisał prawde. Statystyki sobie, a życie sobie. Nawet w miastach większych pracę znaleźć nie tak łatwo. A jak co ś jest to za najniższą krajową.

  Odpowiedz
 • aY(2016-08-08 10:06) Zgłoś naruszenie 102

  Gdzie popełniasz błąd? Otóż wybierająć polityków, którzy zezwalają na pracę w Polsce Ukraińcom. Oni przyjmują pracę w totalnie podłych warunkach, przez co psują rynek pracy. Gdyby ich nie sprowadzano, pracodawcy musieliby cywilizować oferty pracy, a tak przyjmą sobie Ukraińca na zlecenie za 5 groszy za godzinę.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • adsf(2016-08-08 08:21) Zgłoś naruszenie 70

  Zimnicki, jak wolny ryneg już cię wydyma, to nie zdziw się że nikt nie będzie po tobie płakał.

  Odpowiedz
 • kalina(2017-01-29 11:10) Zgłoś naruszenie 11

  z pracą różnie bywa,ale właśnie czytałam o networkingu:blog.impel.pl/networking-online-jak-skutecznie-budowac-siec-kontaktow i faktycznie w kontaktach siła. byleby mądrze nimi zarządzać :)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!