Te zawody nie istniały 10 lat temu

W 2006 roku nie myśleliśmy pojęcia o dronach czy aplikacjach na smartfony. Rozwój nowych technologi pociągnął jednak za sobą konieczność wyspecjalizowania osób w powstających i dynamicznie ewoluujących branżach. Zobacz najważniejsze zawody, które mocno zakorzeniły się w dzisiejszym, cyfrowym świecie.

  • <strong>1. Social media manager</strong>
<br><br>
W 2015 Mark Zuckerberg podzielił się ze światem przełomową informacją. 27 sierpnia ponad miliard osób zalogowało się na założony przez niego serwis społecznościowy – Facebook. Obecnie liczba użytkowników FB przekracza 1,5 mld. Konto w serwisie prowadzi praktycznie każda firma. Znajdziemy tam fanpage ulubionego napoju, jogurtu czy nawet parówki. Rynek stworzył więc potrzebę zatrudnienia osób, które doskonale rozumieją dzisiejszego internautę i są w stanie zaplanować strategię promocji marki w mediach społecznościowych.
  • <strong>2. Kierowca Ubera</strong>
<br><br>
Ta amerykańska firma od momentu uruchomienia swojej aplikacji spędza sen z powiek taksówkarzom. To dzięki niej każda osoba posiadająca samochód nie starszy niż 10 lat może stać się kierowcą i zacząć zarabiać na przewozach osób. W wyniku protestów taksówkarzy Uber został zakazany między innymi we Francji, Niemczech i Hiszpanii.
  • <strong>3. Mobile developer</strong>
<br><br>
Smartfonowa rewolucja rozpoczęła się w 2007 roku wraz pojawieniem się pierwszego iPhone’a od Apple. Za ciosem poszły inne marki wdrażając do swoich telefonów system Android. Obecnie ponad połowa wszystkich telefonów komórkowych posiadanych przez użytkowników to smartfony, których działanie opiera się na aplikacjach. Bez nich wielu z nas nie wyobraża sobie sprawnego funkcjonowania w XXI wieku. To za ich pomocą zawsze dotrzemy do celu, zamówimy jedzenie, zlecimy przelew czy uruchomimy urządzenia w naszym mieszkaniu. Osoby zajmujące się tworzeniem aplikacji na smartfony mają więc pełne ręce roboty.
  • <strong>4. Operator drona</strong>
<br><br>
W Polsce osoba zajmująca się sterowaniem dronami może zarobić nawet 2 tys. złotych za jednodniowe zlecenie. Drony stały się także jednymi z najbardziej popularnych prezentów komunijnych.
  • <strong>5. Youtuber</strong>
<br><br>
Kariera medialna nie łączy się już tylko i wyłącznie z kinem i telewizją. Największa na świecie platforma do dzielenia się treściami video – YouTube, daje pole do zabłyśnięcia nawet najmłodszym użytkownikom. Kluczem do sukcesu jest znalezienie swojej niszy w sieci, ciekawy pomysł oraz jego realizacja. 25-letni Felix Kjellberg (Szwecja), znany jako PewDiePie, grając w gry i komentując je zarobił w 2015 na YouTube aż 12 mln dolarów.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!