« Powrót do artykułu

Cięcia w urzędach były niewielkie. Teraz pora na porządny audyt

Grupka posłów PiS uważa, że ostatnia nowelizacja ustawy o służbie cywilnej była zbyt łagodna. Apelują o przegląd kadr obejmujący nawet szeregowe stanowiska.

Administracja rządowa

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Administracja rządowa

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • T1000(2016-06-09 19:43) Zgłoś naruszenie 60

  Pismaki przejdźcie się po administracji rządowej i zobaczcie, ilu swoich zatrudnia obecna władza. Mnożone są kolejne etaty dla tzw. ekspertów, to znaczy swoich zatrudnianych bez konkursu. Zdarza się, że takim ekspertem zostaje żółtodziób prosto po studiach. Do danego departamentu przychodzi polityczny rozkaz, żeby zatrudnić delikwenta i etat się natychmiast znajduje. Takich "ekspertów" przybywa a urzędnicy nie dostają podwyżek, bo władza musi opłacić też swoich. I tyle jest prawdy w aktualnym temacie cięć etatów.

  Odpowiedz
 • Maja(2016-06-09 07:13) Zgłoś naruszenie 50

  Napewno czas najwyzszy aby zwolnily miejsca pracy emeryci, ktorych juz dawno minal wiek emerytalny (niektore osoby ok. 70 lat) i to nie sa szeregowe stanowiska urzednicze.

  Odpowiedz
 • Wolfram(2016-06-08 08:34) Zgłoś naruszenie 00

  A nie jest?

  Odpowiedz
 • Wystarczy nie zatrudniać....(2016-06-08 10:06) Zgłoś naruszenie 01

  A dopiero gdy w sposób naturalny ludzie odejdą na emerytury.... To miejsce 2 - 3 osób zatrudnić 1 nową W zasadzie gdyby zmienić i uprościć przepisy....można by było zwolnic 50% tylko co z nimi zrobić pracy nie ma. Za starzy by znależć pracę ....za młodzi by umierać. Choć Dobra Zmiana - wiek emerytalny 60K - 65M - byłby czynnikiem odchudzającym Administrację

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • aiki do(2016-06-08 14:36) Zgłoś naruszenie 00

  Boni już robił decymację. Mam nadzieję, że PIS nie zrobi tego samego błędu. Redukcja administracji jest banalnie prosta. Zapewnić naturalne odejścia i uzupełniać tylko naborem wewnętrznym. W ciągu roku, bez dodatkowych napięć społecznych obniży się zatrudnienie o ok. 10% w pierwszym roku. Biorąc pod uwagę wiek pracowników, w ciągu 3 lat można zejść z zatrudnieniem pewnie o ok. 20 %. Bez większych problemów, np. przy pomocy powiększonych odpraw emerytalnych, obniżanych corocznie i które ustaną w ciągu 3 lat (dla przykładu).

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!