« Powrót do artykułu

Rząd uwolni wynagrodzenia w gminach? PiS otworzy drogę do podwyżek

Lokalne władze namawiają rząd do uwolnienia wynagrodzeń w gminach. Resort pracy zapowiada zmiany, które otworzą drogę do podwyżek. Choć pod kątem finansowym sytuacja w samorządach nie wygląda różowo (zadłużenie ponad 70 mld zł, zadania zlecane bez zapewnienia środków), to gdy przychodzi do tematu wzrostu płac, np. dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, pieniądze szybko się znajdują.

podatki dokumenty urzędnik

żródło: ShutterStock

Sukces gmin może okazać się połowiczny.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (12)

 • sitwa(2016-05-17 08:49) Zgłoś naruszenie 183

  a dlaczego nie pytaja bezpośrednio wyborców?!?!?!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • wyborca(2016-05-18 08:51) Zgłoś naruszenie 162

  Szok! Samorządowcy zarabiają stanowczo za dużo, dlatego mowa o podwyżkach jest przegięciem.

  Odpowiedz
 • fff(2016-05-18 09:45) Zgłoś naruszenie 161

  i tak oto zgłaszają sie kolejne chętne sępy do utuczenia się na naszych emeryturach skradzionych z OFE: 1. Samorządowcy (pewnie tylko sama góra partyjnych przy..sów) 2. Prezesi i zarzady spółek skarbu państwa - pensje oderwane od realiów dla partyjnych przy..sów 3. Wiceprezydenci Warszawy - pensje po 300-400 tyś złotych rocznie!!! dla partyjnych przy..sów 4. Posłowie - podwyżki na prowadzenie biur (nikomu niepotrzebnych) dla partyjnych przy..sów 5. Partyjne przy..sy w trybunałach - pensje po 25 tyś zł 6. Podwyższenie taks radcowskich i notarialnych dla przy..sów itd, itp

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • abc(2016-05-18 09:37) Zgłoś naruszenie 161

  Zwracam uwagę, że w całym artykule nie pojawia się ani jedno nazwisko. A szkoda, bo chciałbym bardzo poznać nazwisko BANDZIORA których chce zajumać część naszych emerytur skradzionych z OFE!

  Odpowiedz
 • autor(2016-05-17 23:03) Zgłoś naruszenie 150

  Wójt byle gminy zarabia 12 tys złotych - jak wojewoda! to już jest przegięcie. ma dostać jeszcze więcej??? ZA CO???? z czego???? z pensji uzyskanej po zwolnieniu dwóch specjalistów????

  Odpowiedz
 • ja(2016-05-17 10:28) Zgłoś naruszenie 93

  „Urzędy stały się atrakcyjne dla początkujących urzędników z wykształceniem licencjackim, najczęściej nie na uniwersyteckim czy politechnicznym poziomie. Niskie zarobki powodują, że urzędy stają się miejscem pracy osób dopiero wchodzących w życie zawodowe, które po zdobyciu kilkuletniego doświadczenia odejdą do pracy w organizacjach korporacyjnych, bankach, większych zakładach pracy lepiej wynagradzających za wykształcenie i doświadczenie zawodowe” – przestrzega ZMP. To prawda, ale to dobry mechanizm. Nikt przecież nie chce urzędasów przyspawanych do stołków?

  Odpowiedz
 • alek(2016-05-17 11:40) Zgłoś naruszenie 92

  „Urzędy stały się atrakcyjne dla początkujących urzędników z wykształceniem licencjackim, najczęściej nie na uniwersyteckim czy politechnicznym poziomie. Niskie zarobki powodują, że urzędy stają się miejscem pracy osób dopiero wchodzących w życie zawodowe, które po zdobyciu kilkuletniego doświadczenia odejdą do pracy w organizacjach korporacyjnych, bankach, większych zakładach pracy lepiej wynagradzających za wykształcenie i doświadczenie zawodowe” Niby tak,ale nawet jak ktos ma dobre wykształcenie i doswiadczenie to bez znajomosci posady w gminie nie dostanie. A nie jeden pracownik samorzadowy zarabia wiecej niz pracownik w korpo, czy na swoim biznesie.

  Odpowiedz
 • czytelnik(2016-05-19 09:57) Zgłoś naruszenie 10

  znów winien PiS, przecież nikt nie każe podwyższać cen, wybierać do rad samorządowych ludzi nie pazernych, u nas już jest drogo, a wynagrodzenia w spólce MWiK gigantyczne

  Odpowiedz
 • pracujaca biedota rzadowa(2016-05-22 08:48) Zgłoś naruszenie 00

  a kiedy rząd zadba o swoje owieczki na samym dole, bo ich wynagrodzenia to jałmużna, wstyd się przyznać jaka jest jej wysokość, bo nikt nie chce aż uwierzyć.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!