6 krajów, w których poziom życia jest najwyższy

Na poziom życia nie przekłada się jedynie wysokość otrzymywanego wynagrodzenia. Jak twierdzą autorzy raportu Glassdoor (2016), znaczenie ma fakt, czy stać nas między innymi na komfortowe mieszkanie, bezpieczne przemieszczanie się, wysokiej jakości edukację czy satysfakcjonujące wczasy. Dowiedz się, w których krajach Europy mieszkańcy pochwalić mogą się najwyższym poziomem życia.

Turku, Finlandia

żródło: ShutterStock

6. Finlandia

Średnie roczne zarobki w Finlandii kształtują się na poziomie 40 tys., co stawia ten kraj dopiero na 9 miejscu w Europie. Jak widać, to jednak stosunkowo niski koszt utrzymania sprawił, że Finlandia znalazła się na 6 miejscu w rankingu Glasdoor.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • TO JAAAAAA(2016-05-30 18:05) Zgłoś naruszenie 21

    GDZIE KOMENTARZE DO TAK PRECYZYJNEGO ARTYKUŁU W FINLANDII ZAROBKI TO 40 tyś PYTAM CZEGO KÓZ, PLN , itd; BEZ KITU..

    Odpowiedz
  • czytaj_rozwaznie(2016-06-01 00:05) Zgłoś naruszenie 10

    Ten artykuł podaje zbyt nie dokładne dane, bo np. Dania jest b. drogim krajem 85% w stosunku do Nowego Jorku 100%, a Polska 32%, czyli w naszym kraju jest taniej prawie 3 razy taniej np. bilet w stolicy Dani 12 zł, a w Warszawie 4.50 zł, bochenek chleba 8 zł w Dani a w Polsce 2.40 zł, kupno 1 metra kw. mieszkania 14 tyś. a w Polsce 4 tyś, czyli ok. 3 razy taniej u nas, jak nie wierzysz to leć Ryanairem i sprawdź. I co z tego, że w Dani zarabiesz ok. 3.5 razy więcej, ale ceny są średnio 3 razy wyższe, a więc poziom życia jest prawie ten sam, ale Polak tego nie mo że zrozumieć, bo jego kolega w Dani żyje na wyższym poziomie - tylko, że je najtańsze rzeczy, bierze na dzieci zasiłek i koczyje na ławce w parku.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!