« Powrót do artykułu

Uczelnie wojskowe powinny kształcić więcej osób

W nowym roku akademickim uczelnie wojskowe przyjmą tylko 534 kandydatów na żołnierzy zawodowych. Limit w porównaniu do ubiegłorocznej rekrutacji wzrośnie zaledwie o 12 miejsc.

polscy żołnierze

żródło: ShutterStock

Uczelnie wojskowe przyznają, że mogłyby zwiększyć liczbę przyjmowanych studentów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Wena(2016-03-01 07:00) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież WYKSZTAŁCENI Oficerowie wiedzieli by więcej od MINISTRA I Przestali by go słuchać. Więc po co mieć wykształconych ludzi ? Ciemnotą łatwiej kierować.

    Odpowiedz
  • proposal(2016-03-01 00:36) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba uczyć ludzi obchodzenia się z bronią - to jest podstawa. Na początek powinno się wspierać air-softy. Repliki broni, dzięki którym młodzi ludzi mogą mieć pierwszy, w miarę bezpieczny kontakt z bronią. Dzięki czemu nabywają nawyków obchodzenia się z bronią i podstawowej obsługi. Taka broń powinna być udostępniana, a wręcz promowana przez państwo. Repliki powinny mieć możliwość załadowania takiej samej ilości kulek ile kul mają prawdziwe odpowiedniki - żeby wyrabiać nawyk liczenia strzałów, umiejętność szybkiej zamiany magazynków. W przyrodzie walki uczy się przez zabawę. Nie ma powodu dla którego nie stosować tego co sprawdzone.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!