« Powrót do artykułu

6 kluczowych zmian dla polskiego rynku pracy: Program 500 plus, zmiany w umowach na czas określony i inne

W ciągu najbliższych miesięcy wejdą w życie przepisy, które zmienią dotychczas obowiązujące zasady zawierania umów i wynagradzania pracowników w Polsce. Pierwsze nowelizacje wejdą w życie już w lutym. Eksperci Work Service i Pracodawców RP przeanalizowali, jakie znaczenie będą miały dla pracowników i pracodawców m.in. zmiany w umowach na czas określony, godzinowa płaca minimalna, nowe wytyczne w przetargach publicznych czy program 500 plus.

pieniądze, złoty, złotówka, pensja

żródło: ShutterStock

6 kluczowych zmian dla polskiego rynku pracy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • felaaa(2016-02-05 20:34) Zgłoś naruszenie 81

  po huk wsadziły tutaj program 500+ do tematu rynku pracy, przecież te 500 zł to nie jest za prace tylko za leżenie i seksowanie się, ale numer, do tego 12 zł a godzinę pracy na umowę zlecenie a na umowę o pracę 11 zł, tak jakby na umowę zlecenie godzina miała inny wymiar czasu, takie idioctwa to tylko w naszym kraju mogą być. A pozostałe tematy nic specjalnego dla pracownika nie wnoszą, najbardziej skorzystają lenie, próżniaki dostając 500 zl na dziecko, także w naszym kraju promowane jest lenistwooooooooooo, pracownicy są uważania za gorszy sort bo aby rozdawać za darmo pieniądze to winniśmy mieć najniższą krajowa ponad 5 tys. tak jak w innych krajach np. niemcy, a nie, że osobom pracującym płaci sie za pracę 1300 zł netto, a za leżenie rodzina mająca 2-5 dzieci dostanie od 1 tys. do 2,5 tys. Czy warto pracować, nie, rząd z pracujących się wyśmiewa, traktuje ich jak gorszy sort.

  Odpowiedz
 • wdowa(2016-02-05 21:12) Zgłoś naruszenie 22

  500+ to jawna dyskryminacja wdów z jednym dzieckiem. Renta pi rodzicu to ponad 800 zl matka i tak musi iść do pracy jak chce wychować dziecko!!!!!

  Odpowiedz
 • dyskryminacja pracujacych(2016-02-06 08:19) Zgłoś naruszenie 11

  za pracę przez cały miesiąc dojeżdżając 20 km 1300 zł a za darmo przy 3 dzieci 1500 zł, no i czy jest motywacja do pracy, wypada tylko rodzić dzieci albo wyjeżdżać z tego kraju. Tylko później co z tym narodzonymi już dorosłymi dziećmi, co oni będą robić, brak pracy, będzie już nas narodzonych jak w chinach, będzie walka o każdą kromkę chleba

  Odpowiedz
 • Ewa(2016-02-05 23:34) Zgłoś naruszenie 10

  Biorąc pod uwagę , że mając umowę o pracę zyskujemy płatny urlop wypoczynkowy i 2 dni opieki nad dzieckiem to można przyjąć ,że też mamy12 zł na godzinę. Od umowy zlecenia nie mamy płatnego urlopu.

  Odpowiedz
 • natalia(2016-02-07 16:49) Zgłoś naruszenie 00

  Nie sadzę żeby te zapowiedzi prorodzinne miały większy wpływ na moje życie. trzymam się twardo swojej roboty w Impelu, o którą starałam się sporo czasu. Mam tu też optymalne warunki jakie przysługiwać mogą matce z dzieckiem.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!